Mikä on?

Niin ihmettelen sitä vain, että mikä on kun poliisin kamppeissa liikkuu kadulla niin naiset ahistelee ja flirttailee koko ajan. Työajan ulkopuolella saa sitten olla ihan rauhassa. Mikä siinä virkapuvussa ja autossa niin kiinnostaa?
3522
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Koska jotkut naiset on hulluna itse univormuun, ei siihen mieheen joka sitä kantaa. Siksi vaikuttaa siltä että naiset olisivat hulluina univormupukeisiin miehiin.

Äänestä

Siinä on katsos sellanenkin asia, että kun sä olet töissä niin ethän sä voi kovin vapaasti tehdä tuttavuutta niihin naisiin, niin siksi sua on kiva vähän kiusata ;)

Poliisien voi ainakin kuvitella olevan rohkeita, luotettavia ja fiksuja niin siksi se uniformukin tuo aina lisäpisteitä.

Äänestä
  • Minua ainakin viehättää poliisinpukeiset miehet. Tuohon edellä esitettyyn listaan lisäisin turvallisuudentunteen ja ettei poliisi turhaa hötkyile...siis töissään.

    Kerran sitten näin pari pollarimiestä siviileissään ja minulla kyllä selkäpiitä värisytti. Olin kyllä aistivinani näistä miehistä jotain sellaista... itsevarmuutta ja voimaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Niin ihmettelen sitä vain, että mikä on kun poliisin kamppeissa liikkuu kadulla niin naiset ahistelee ja flirttailee koko ajan. Työajan ulkopuolella saa sitten olla ihan rauhassa. Mikä siinä virkapuvussa ja autossa niin kiinnostaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu