kiinnostuneita jostakin muusta asiasta kuin seksistä? Olen aivan varma, että jatkuvat sekstailut ja kumpppanien vaihto vaikuttavat jatkuvasti kasvaviin hurjiin avio- ja avoerolukuihin. Lapset kärsivät välissä ja rajusti. Turha kenenkään selittää, etteivät muka kärsisi. Menkää nyt vihdoin itseenne ja katsokaa itseänne suurentavasta peilistä!
Ovatko sinkut
Onko muuta harrastustoimintaa
4371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ainakin kaikki kiinnostus kohdistuu harrastuksiin, työhön sekä omaan vapaa-aikaan. Ne täyttävät päiväni melkein kokonaan joten tuon sekstailun sun muun humputuksen säästän sit sille joka minun sydämmeni vangitsee. No tuskin koskaan mut toivossa on hyvä elää :)
Mitä jos käyttäisit hiukan sitä omaakin päätäsi?
Jos kaikki sinkut olisivat kiinnostuneita vain seksistä,
mistä niitä onnellisia perheitä sitten muodostuu?
Eivätkös ne suhteissa elävät ole olleet sinkkuja ennen
sen parin löytymistä?
Miksi muuten syyllistät sinkkuja lasten kärsimyksistä?
Parisuhteessa elävät ihmisethän niitä lapsia useinmiten
kasvattavat, eivätkä sinkut.
30 000 avioerolasta tulee vuosittain. Siis joka ainoa vuosi. Mielestäni Yh:t ovat eronneita eikä sinkkuja, mutta monet pitävät itseään sinkkuina. Siis väärin, he ovat eronneita.
Mitä kertoo se jos yh on sinkku? Yleensä yh on eronnut. Sinkku yh on aisan yli potkaissut, elikkä väkisin lapsen tehnyt sellaiselle miehelle joka sitä ei ole halunnut. Ja H...aksi heitä on on nimitelty aikaisemmin. Ei sinkku vaan h...a.
Kuinka "sinkku" on edes eronnut kun ei ole naimisiin ikinä päässytkään. Lapsi tai lapsia on mutta ei voi sanoo eronnut kun kukaan ei ole ikinä vihille vienytkään. Kuinka paljon yh:t tekee yhden tai kahden illan nainneista lapsia? He pitävät itseään sinkkuina vaikka kakaroita olisikin.
Johan tuollaiset lapselliset sinkut ovat ylijäämä tavaraa joita ei kukaan huoli. Ainoastaan joku täysin epätoivoinen..
Hyvin moni yh on todellakin sinkku (mistä ihmeestä päättelet kaikkien eronneen?). Lapsen voi tehdä kenelle tahansa joka pussinsa käy tyjentämässä. Avioliiton ulkopuolisen lapsen tehneet naiset ovat sinkkuja ja usein pysyvätkin sellaisina lopun elämäänsä. Maineestahan on elävä esimerkkikin jo olemassa.