Onhan tuo nimitys niille joita voi suihkussa esim. käyttää ja lähtevät karvat sitten kivuttomasti pois?
Mitenkäs nuo käytännössä toimii?
Niin minkäslaisia näitä nyt sitten on, ajattelin että jos jollakin on hyviä kokemuksia jostain tuotteesta niin voipi kertoa kun bikirajalta ja muutenkin vähän siistimmän näköisempää alapäätä haluaisin, pitäisi poistaa karvoja ja olen yrittänyt nyt höylää, siitä tulee vain kauhea sänki ja välillä alkaa vuotamaan vertakin vaikka suihkussa vetelisi ja monta kertaa joutuu sen tekemään viikossa ---> kierre & hirveän näköinen häpykumpu jne. Epilaattoria en edes halua
kokeilla vaikka sääriin sitä käytänkin, tekis niin kipeetä, vahaliuskoja en kyllä ole tosin kokeillut.o0 Sitten mulla on semmonenkin surraava hommeli joka ei poista niitä karvoja sieltä tupesta asti niinkuin epilaattori mutta ei myöskään ole höylä, miksikäs tuota nyt sitten kutsutaan, ladyshaveri varmaankin.;D Niin sitäkin olen kokeillut ja eipä se oikein auta kun sillä joutuu surraamaan monta kymmentä minuuttia että saisi edes sileän lopputuloksen ja kuitenkin saattaa joutua vielä höylällä jäänteet vetämään.
Argh, auttakaas vähän meitsiä pulassa, en halua rehottaa.:D Auttaisiko nuo suihkussa käytettävät hommelit ja jos niin millä nimellä niitä kulkee jotta voisi ostaa?
Karvanpoisto"voiteet"
14
12814
Vastaukset 14
- timanttimies
hommaa sellanen mies,joka ei karvoista piittaa,menetät vielä terveytes
- _Todella_ epätoivoinen
Kheh, en minä niitä karvoja ajellessa miehiä ajattele vaan omaa hyvinvointiani.:D Miehet tulee toisena, jos he eivät tykkää niin se on oma häpeänsä.
- timanttimies
_Todella_ epätoivoinen kirjoitti:
Kheh, en minä niitä karvoja ajellessa miehiä ajattele vaan omaa hyvinvointiani.:D Miehet tulee toisena, jos he eivät tykkää niin se on oma häpeänsä.
nyppiä,nii siitä vaa,mut mitä kitajat sit siellä
- timanttimies
timanttimies kirjoitti:
nyppiä,nii siitä vaa,mut mitä kitajat sit siellä
kaasulampulla
- rintaääni
Nämä ovat minun kokemukseni:
- voiteet eivät toimi ollenkaan; vaikutusajan päätyttyä saa hinkata hulluna, mutta siinäpä karvat ovat
- epilaattori vie kyllä karvat, mutta sattuu ihan kamalasti (sääret tottuvat kyllä, mutta muut paikat EIVÄT!) ja sisäänkasvaneita on liikaa
- lämmin- ja kylmävahaliuskat poistavat kyllä hyvin, mutta sisäänkasvaneet ovat kiusana ja intiimialueella sattuu liikaa, vaikka kipukynnys olisi miten korkealla - lämminvahaliuskat kyllä yllättäen tehoavat kainaloihin!
- höylällä lähtee nätisti ja mukavasti joka paikasta, mutta JO ILLALLA pitää sheivata uudelleen (jos jonkun muunkin käpälät ovat paikalla)
- vanhemmiten rintojen aivan näkymättömät haituvat alkavat muuttua pikimustiksi karvoiksi, jotka onneksi lähtevät pinseteillä moneksi päiväksi; sisäänkasvaneet ovat tässäkin ongelma
Tätä on takana 20 vuotta. Nykyisin otan ylähuulen pienen hahtuvan epilaattorilla ja sheivaan loput. Pinsetit ovat käytössä joka aamu meikatessa. Onneksi ripset ovat tuuheat ja pitkät ja kulmakarvat suorastaan upeat. Eihän tätä muuten erk...erikakaan kestäisi!- ihmettelen kyllä
Sä olet pitänyt voidetta liian lyhyen ajan tai sitten laittanut ainetta liian vähän, jos ei karvat lähde. Veetin karvanpoistoaineella ne karvat sulavat kun ainetta laitetaan riittävästi ja pidetään oikea aika.
- _Todella_ epätoivoinen
ihmettelen kyllä kirjoitti:
Sä olet pitänyt voidetta liian lyhyen ajan tai sitten laittanut ainetta liian vähän, jos ei karvat lähde. Veetin karvanpoistoaineella ne karvat sulavat kun ainetta laitetaan riittävästi ja pidetään oikea aika.
Ei meitsi oo vielä käyttänyt niitä voiteita, halusin vain kokemuksia niistä että mitä mieltä niistä ollaan ja toimiiko tms.:)
- .......
_Todella_ epätoivoinen kirjoitti:
Ei meitsi oo vielä käyttänyt niitä voiteita, halusin vain kokemuksia niistä että mitä mieltä niistä ollaan ja toimiiko tms.:)
Mä kysyinkin edelliseltä kirjoittajalta, kun hän väitti ettei karvat lähde pois. Kyllä ne lähtee.
- _Todella_ epätoivoinen
....... kirjoitti:
Mä kysyinkin edelliseltä kirjoittajalta, kun hän väitti ettei karvat lähde pois. Kyllä ne lähtee.
Ookoo sori, mun moka.
- kokemuksia voiteista
Voiteet toimivat ihan hyvin, MUTTA sänki tulee tosi nopeasti. Voiteet voivat myös ärsyttää ihoa, varsinkin herkkää sellaista. Ne ovat myös aikamoisia myrkkyjä, nehän sulattavat ne karvat. En usko että ne tekevät hyvää iholle jatkuvasti käytettynä.
Itse nypin bikinialueen karvat, ja se on osoittautunut hitaaksi mutta hyväksi keinoksi. Karvat kasvavat hennompina takaisin, ja saa siistin jäljen.- _Todella_ epätoivoinen
...Kuitenkin tuota nyppimistä, hidastahan se tosiaan on, huhhuijjaa, eikä muuten sattunutkaan jostain syystä hirveästi vaikka niin luulin.o0
No mut, jatkan tästä nyppimistä, kiitos neuvoista.:D
- Karvanpoistoongelma
Kyllä ainakin cien ( lidlidtä ) ostettu toimi hyvin kun laittoi riittävästi
- Virve85
Kyllä se toimi minullakin ja on sitäpaitsi puolet halvempaa kuin Veet, joka sekin oikein käytettynä poistaa hyvin karvat, mutta se on yksilöllistä, joillekkin ne käyvät ja se selviää vain kokeilemalla.
- 666666666666
10-vuotta sitten aloitettu juttu. Eiköhän tuolla aloittajalla jo luonto hoida ongelman!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.811158Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu27749- 11732
- 90695
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30687- 46658
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14655Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.68639Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj27607- 56600
- 60573
- 41571
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan82568Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?46540- 43534
Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.129517Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa52493Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13492Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31465Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.27457