Saitti-AA

Tähän alle kaikki tunnustamaan, jos olet veetuillut, ollut tiukkapipo, suhtautunut yliolkaisesti, ilmiantanut aiheetta sefulle, hukannut muun elämäsi, salovaaraillut, ollut kade tai anoppi/appi kiusaa.
5433
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...Ja mukavalta on tuntunna.

Äänestä

Olen tullu palstalle aivojen kanssa, mut en tee sitä enää.

Äänestä

- en ole koskaan ilmiantanut yhtäkään kirjoitusta sefulle ( enkä btw koskaan myöskään tehnyt yhtäkään aloitusta aiheesta insiders/ outsiders, vaikkakin osa niistä on ihan asiallista keskustelua yleisen viihtyvyyden ja palstarauhannvuoksi )

-salovaarailuun olen mahdollisesti syyllistynyt satunnaisesti.;D ( mitä ko. termi tarkoittaa, sorge thyhma kysymys?)

- "yliolkailu" varmaan yleinen rikkeeni ( mut sille en voi mitään, jos joku kuvittelee mun puhuvan juuri hänestä, vaikken yksilöisikään kirjoituksiani kehenkään:DD)

- anoppia ei ole, eikä appeakaan ( varmaan suuri onni?;D )

- kade en ole kenellekään virtuaalipersoonalle,heh (todellisuudentaju rules!!)

Lopuksi: KYLLÄ! Olen juuri hukannut muun elämäni, ja päätin, että yritän etsiä sen uudelleen. Viikonloppuna kieltäydyin lähtemästä baariin, kun täällä oli niin mukavia juttuja.:DD

Tänään jouduin sanomaan rakkaalle ystävälleni, joka halusi tulla kylään, etten ehdi tapaamaan häntä, koska olen käyttänyt vapaa- aikaani siinä määrin tähän, etten ehdi hoitaa velvollisuuksiani, jos tapaan hänet.:/

Tää on hyvin addiktoiva palsta. Kyllä täältä siis hyviäkin juttuja löytyy.;) ELÄMÄ on silti se kovin sana. Pahimmat v- tuilijatkin vois yrittää pitää tuon mielessä.

Äänestä

Vasikoinut tai kepuillut en ole eikä kateus kuulu luonteenpiirteisiini. Anoppia ei onneksi ole. Muun allekirjoitan kyllä.



-MMies, EiRek.Nim. ry, vt. pj, etup. fubar & evvk

Äänestä

ja tunnustanutkin sen. Sillä seurauksella, etät kolahti omaan nilkkaani. Tästä lähtien kujeilen ja kettuilen täysin salassa, tämä on lupaus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimeni on....... kirjoitti:

Tähän alle kaikki tunnustamaan, jos olet veetuillut, ollut tiukkapipo, suhtautunut yliolkaisesti, ilmiantanut aiheetta sefulle, hukannut muun elämäsi, salovaaraillut, ollut kade tai anoppi/appi kiusaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu