kumpi sattuu enemmän, lävistys korvaan vai tatuointi??? perustelkaa!!!!!!!!
GALLUP
jätkä
4885
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
En oo laittanu vielä tatuointia korvaan joten en osaakaan vastata vaikka luulinkin
Mielestäni tatuointi sattui enemmän, mutta ei tatuoinnin tekemistä kivuksi voi sanoa aivan pientä nipistelyä tuntui. Toki kipuun vaikuttaa paikka mihkä tatuointi tehdään.
Viestistäsi voi saada semmosen käsityksen, että korvaan tatuointi, mut asian olisi voinut oikasta nätimminkin.
ei mulla koskenu yhtään kun kävin ottamassa rustoon lävärin.... SEn verran et se tuntu ja kuulu ovela ään kun se neula meni läpi!
Kumpi sattuu enemmän lävistys korvaan vai tatuointi? Se riippuu tekotavasta: jos tehdään ampumalla korvaan, jälki kipu on aika mukava (joskus ei ole voinut nukkua kunnolla kun ei voi olla se korva vasten tyynyä) mutta jos se tehdään neulalla oikeassa lävistys liikkeessä, kipu on todella minimaalisen pieni. Tatuointi sattuu ihan ihmisestä ja paikasta riippuen, luiseva ja kova alue sattuu enemmän kuin pehmeä. Mutta otti sitten lävistyksen tai tatuoinnin niin voin sanoa että ainakin minun mielestäni kipu EI todellakaan ole niin kovaa etteikö sitä kestäisi, lävistyksen teko sattuu kerran ja sitten se on jo ohi. Ja muistakaa että neulalla tehty lävistys on suositeltavampi tapa kuin koruliikkeiden ampumis tapa. Käykää kunnollisessa paikassa ottamassa lävistyksenne ja tatuointinne, vaikka saisi jostain halvemmalla niin alan asiantuntijalla tehty on hintansa väärti. Itselläni on 14 lävistystä (11 korvissa ja 3 kasvoissa: 2 kulmassa ja huuli) ja yksi tatuointi. Rohkeasti vaan ottamaan!