provoilua suomi24 deitistä

provoillaas nyt sitten lisää, kun tuossa alempana jo turhauduin kun en saa enään vastauksia sen jälkeen kun kuvan lisäsin deittiin.

Tein muutaman koehaun ja deitistä löytyy runsain mitoin pinnallisia, jokapäivä urheilevia, maailmanmatkaajia, jotka eivät tyydy mihinkään. Sitten vielä 40 vuotiaana ilmoitetaan, että lapsia ei vielä ole, mutta halutaan kyllä, kunhan se oikea löytyy.

Paras oli 47 vuotias sinkku, jolla ei tosiaan ollut lapsia ja halusi lapsia kyllä. Oli juuri sellainen urheilua joka päivä harrastava maailmanmatkaaja ja ilmoitti vielä että kaipaisi elämäänsä jo sitä oikeaa....

HALOOO... nyt hemmetti suomi24:sen naiset ÄLKÄÄ odottako sitä prinssiä valkoisella hevosella ja katselko niitä ihmisten kuvia vain. Lopputulos voi olla... no vähän niinkuin tuossa ylempänä.

ja nyt sitten heittämään sitä lokaa mun niskaan ;)

3

1104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi saada lapsia

      ja 47-vuotias voi haluta vain ilmoittaa että pitää lapsista eikä suhtautuisi kielteisesti jos uudella ehkä nuoremmalla kumppanilla olisi lapsia?

    • Profiilinsa jo poistanut

      Minulla tuli tällainen teoria mieleen kun olin molemmat viestisi lukenut...

      Valtaosa (eivät siis kaikki) Suomi24Treffaajista ovat äärimmäisen arkoja ihmisiä; takana on liuta epäonnistuneita ihmissuhteita, pettymyksiä, jopa vedätyksiä, epäluuloisuutta jne. Monet yrittävät vielä etsiä ajatuksella "jospa vielä kerran" tai "jos tärppäisi" - ja sitten kunaletaan puhua tapaamisista, iskeekin kammottava paniikki; "jos tapaan tuon niin taas käy niin kuin edellisillä kerroilla".

      Sitten vain tyydytään kirjoittelemaan ja unelmoimaan (hitto miten inhoan koko "unelmointi"-sanaa, ihmisen pitäisi SUUNNITELLA eikä unelmoida) ja kenties annetaan "pientä" virheellistä informaatiota itsestään (huom!nimimerkki "Enter" - en tarkoita, että SINÄ antaisit vaan tarkoitan yleisellä tasolla) ja sitten ei uskalletakaan tavata kun ei ollakaan sitä mitä ollaan annettu ymmärtää.

      No, mitä tällä on tekemistä sitten kuvasi tai kuvattomuutesi kanssa? Se, että kuvattoman profiilin kanssa on huomattavasti helpompi pitää pelkkää peliä, vastassa on pelkkä kasvoton profiili, joka voi olla yhtä valheellinen kuin toinenkin osapuoli. Nyt kun olet laittanut kuvasi, olet henkilöitynyt etkä ole enää se "epämääräinen" silhuetti.

    • jollekkin sitä haluamattomalle

      Pidän vastuuntuntoisen ihmisenä sitä joka ei tee lasta kenelle tahansa kuka sattuu naimaan ilman ehkäisyä. näitä "perse edellä puuhun" menneitä lötyy ihan riittämiin, joihin kukaan ei voi luottaa. Tekevät kersan kenelle tahansa tai ei ihan kenelle tahansa vaan paksulompaisimmalle, jolta saa eniten elareita.

      Kai nämäkin esimerkki tyyppisi olisivat voineet lapsen tehdä jo kenelle tahansa jos olisivat halunneet mutta vastuuntuntoisina odottavat vielä sitä oikeaa jolle tehdä, ei siis kenelle tahansa lasta haluamattomalle joutuakseen heti yksinhuoltajaksi ja sen jälkeen ei paljon olekkaan mahkuja enään ketään saada.

      Tiedän muutaman yli nelkymppisen ronkelin naisen joka eivät tehneet lasta ihan kenelle tahansa vaan "ikäneitona" vasta sille oikeelle. Sitten on taas näitä yyhoo tyyppejä jotka tekee ihan kenelle tahansa, joilla on paras mahdollinen maksukyky. He pysyy välitettavasti "sinkkuina" lopun elämänsä, eikä kadehdittavaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      95
      6101
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5535
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2757
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2629
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      103
      2015
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1621
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1583
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1484
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      136
      1459
    Aihe