Itkeekö mies?
Oletko nähnyt miehen itkevän?
Brrrr..en kerro
181811
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
EI PAHA LAINKAAN..HELLYTTÄVÄÄ JOPA..
Mikä herkistänee miehen?
peilin kautta. ;-D
Väännä rautalangasta..Peilin kautta?..Hmm..
...jos et tajua, niin voisin kuvitella olevasi mies.
Kännissä tosin vain saattaa muutama tippu naisen vuoksi tulla...
teinarina n. 10 vuotta sitten tuli muistaakseni hajottua viimeksi. itkeehän miehetkin, olen ainakin nähnyt niin.
ja vuolaasti...se on aika sydäntä raastava näky. Ja minusta mies saa itkeä!
mieskin saa itkeä!
äijät saattaa innostua potemaan maailmantuskaa tai sitten porataan omaa kurjuutta.
En oo kauheesti nähny, enkä ite oo vollannu kuin korkeintaan sisällepäin. Mies ei nääs itke. Oppi on menny perille. Kiroominen auttaa melkein yhtä paljon.
Jos joku läheinen kuolee (vanhempi/veli/sisko/vaimo/lapsi) niin silloin saattaa silmät kostua. Muutoin pidetään porut sisällä. Tunnettu tosiseikkahan on, että parkuvaa miestä ei kunnioiteta.
Ai niin ja jos jysäyttää vasaralla sormeen tai varpaan kunnolla johonkin, niin sillon vettä saa vuotaa, mutta pitää sadatella sen verran lujaa, ettei kukaan uskalla tulla lähelle tarkistamaan.
Naisena taas,minä en heti muista,mitä "tunteita herättävää"..en sitten olisi ikinä ollut itkemättä..
Oma mies itki aikoinaan kun deittailtiin ja se sitten teki tyhmyyksiä ja yritin muutamaan otteeseenkin pistää sitä kävelemään :D Kyllähän ne kyyneleet sen tunteen toi, että tästä miehestä kannattaa pitää kiinni..
itke
heikkouden merkki
..mä olen heikko yksilö.
tiedät
räkänokastakin vaan ei tyhjän naurajasta...
itki usein ja vuolaasti ja sekös naisen sulatti.
Nykyään on vaikea uskoa, että miehen itku olisi aitoa eikä harjoiteltua näyttelemistä.
Arvostan kyllä sitä, että mieskin herkistyy ja uskaltaa tehdä sen muiden edessä, mutta muut naiset korjaavat sellaiset hyvät yksilöt.