Kumman valitset

Kummatkin hoikkia, kasvoiltaan kauniita, nuoria ja sopivasti treenattuja, eli kuitenkin naisellisia, eikä mitään lihaskimppuja.

Toinen on pitkä (n.175cm), vartalotyypiltään mallimainen eli huomattavan hoikka, vaaleat pitkät hiukset, rinnat kokoa A-B, kapea lantio.

Toinen taas on lyhyt (n.165cm), vartalotyypiltään tiimalasimainen eli kurvikas, rinnat C, pyöreä latinomainen lantio ja hoikka vyötärö, hiukset tummat.

Eikä sitten mitään "otan ton ekan jos sillä ois isommat..." tai "toi toka mut vaaleilla hiuksilla", vaan tässä on vaihtoehdot sellasena kun ne on.

Eli, pitkä vaalea gaselli, vai lyhyt tumma ja kurvikas nainen?
242024
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Ottaisin ensimmäisen.

Äänestä

tikkuamatsooni romukoppaan, mulle B! Kuvailit suurinpiirtein ihannenaiseni ulkoisen olomuodon.

Äänestä

Tietysti se lyhyt, tumma ja kurvikas. Eikä tarvitsisi edes olla niin nuori, hoikka eikä treenattu.

Äänestä

No sen rimpulan vai mikä gaselli se on :)

Äänestä

Pitkän, hoikan ja lattarilantioisen.

Äänestä

Sama kuin sanois 179 cm miestä lyhyeksi.

Äänestä
  • pitkä mies aika pätkä on.

    Äänestä

Siis kun mä en edes tiedä noita kuppikokoja..Onks A silikoni ja F Gina Lollobridga?
Ja mikä on latinomainen lantio? En mä ainakaan mitään Argentiinalaista tangolaulajaa halua...

Ihan sama siis, kunhan ei (ainakaan suuresti) muistuta 1970-luvun Bulgarialaista naiskuulantyöntäjää...

Äänestä

lyhyt tumma ja kurvikas nainen

Äänestä

Vai pakko valita jompikumpi. Otetaan blondi. Kyllähän brunetti kävis myös..äääh, otan molemmat. hah

Äänestä
  • Mitä jos onkin lyhyt (163) JA liikunnallinen, kiinteä ja normaalipainoinen?

    Äänestä

  • gggggggg kirjoitti:

    Mitä jos onkin lyhyt (163) JA liikunnallinen, kiinteä ja normaalipainoinen?

    Heh, kuulostaa hyvältä. :)

    Äänestä

tuollaiset valintaperusteet kun se pään sisältö kuitenkin ratkaisee.

Äänestä
  • että molemmilla on pää kunnossa....niis paljon kuin se naisella voi olla......

    Äänestä

  • tässä oletettiin kirjoitti:

    että molemmilla on pää kunnossa....niis paljon kuin se naisella voi olla......

    se korvienväli on identtinen niin sitten se lyhyt ja kurvikas. Sekin vaan siitä syystä, että kun sillä toisella olis korkokengät jalassa niin iteltä menis niskat.

    Äänestä

tuo jälkimmäinen tapaus jos ei muitekaan olis tarjolla. Pikkasen vois olla pituutta lisää ja rinnat ovat aivan ykshailee mitä kirjainta niistä käyttää, no kuhan nyt ei mene ihan aakkosten loppupäähän :)

Äänestä

Valintatilanteessa B mutta kuvauksen perusteella enpä nikottelisi A-tapauksenkaan kanssa ;)

Rinnat ja kurvit menevät ainakin minun arvoasteikossa aina pituuden edelle.

Niin ja onhan minulla ollutkin joskus teini-iässä tuollainen A-tyypin nainen ja oli mulla kyllä tuollainen B-tyyppikin, mutta harmillisesti kumpikin suhde jäi varsin lyhyeksi. Tosin hiusten värit meni niillä toisinpäin eli lyhkäisempi oli blondi ja pitempi brunette.

Oi niitä aikoja ;)

Äänestä

Molemmat ne kumminkin veisivät minulta yksityisyyden, joten ei kiitos kumpaakaan.

Äänestä
  • niin arvokasta on, kun ei voi muille paljastaa ja jakaa? Ootko miettinyt sitä?

    Äänestä

  • siellä yksityisyydessäs kirjoitti:

    niin arvokasta on, kun ei voi muille paljastaa ja jakaa? Ootko miettinyt sitä?

    Ei mitään erityistä. Yksityisyys nyt vain on arvo sinänsä.

    Äänestä

tietää muutakin, onko pahasuinen ja jos suussa hampaita......

Äänestä

Taas näitä kysymyksiä. Siis hei, meitä miehiä on paljon, moneen junaan ja niin on makujakin. En mä tiedä kumpi sä noista olet, mutta kyllä sullekin niitä ottajia ihan taatusti riittää, kuten myös sun kaverillesi.

Äänestä

vaikka et sitä vaihtoehdoksi halunnut antaa eli pitkän, hoikan, pitkätukkaisen isoilla tisseillä. Tiedän omasta kokemuksesta :)

Äänestä

Minulla on jo tuo tumma ja kurvikas kotona =D
Joten olen valintani jo vuosia sitten tehnyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Shenedra kirjoitti:

Kummatkin hoikkia, kasvoiltaan kauniita, nuoria ja sopivasti treenattuja, eli kuitenkin naisellisia, eikä mitään lihaskimppuja.

Toinen on pitkä (n.175cm), vartalotyypiltään mallimainen eli huomattavan hoikka, vaaleat pitkät hiukset, rinnat kokoa A-B, kapea lantio.

Toinen taas on lyhyt (n.165cm), vartalotyypiltään tiimalasimainen eli kurvikas, rinnat C, pyöreä latinomainen lantio ja hoikka vyötärö, hiukset tummat.

Eikä sitten mitään "otan ton ekan jos sillä ois isommat..." tai "toi toka mut vaaleilla hiuksilla", vaan tässä on vaihtoehdot sellasena kun ne on.

Eli, pitkä vaalea gaselli, vai lyhyt tumma ja kurvikas nainen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu