Olen syönyt Yasmin-nimisiä e-pillereitä nyt yhden liuskan verran. Aluksi jalkoja ja käsiä särkyili vähän väliä, mutta se on mennyt jo suurimmalta osin ohi. Huomasin n. pari viikkoa sitten toisessa jalassa nilkan yläpuolella kummallisen patin, joka näkyy ja tuntuu selvästi ihon alta. Alempana on vielä kaksi pienempää, vähän huomaamattomampaa. Patit näkyvät vain, jos seison suorassa mutta makuulla niitä ei näy lainkaan tai jos jalka on lepoasennossa. Ei ole myöskään kipeitä. Epäilen itse jotakin pinnallista verihyytymää/tukosta? Kellään vastaavanlaisia kokemuksia?
Menen kohta varmastikin näyttämään jalkaani johonkin jos en saa asiaan selvyyttä...
Menen kohta varmastikin näyttämään jalkaani johonkin jos en saa asiaan selvyyttä...
Vastaukset 1
Vanhimmat
sinuna oisin jo mennyt lääkäriin. kävin eilen itse juuri lääkärissä näyttämässä omaa jalkaani kun pelkäsin veritulpan riskiä, jalka oli nimittäin turvoksissa. oon kans ite syöny nyt ekan liuskan pillereitä...
mut kannattaa oikeesti pikimmiten tutkia toi jalkas, ei voi koskaan tietää kuin vakavaa toi on.