Oletko arjalainen?

Måste Gädda

Väitän, että nettideittailu toimii monella profiilin laittaneella ehkä tiedostamattaan itseään vastaan.
Ensin pannaan profiili, jonka jälkeen omilla vaatimuksilla tehdään kumppanin löytyminen todennäköisesti mahdottomaksi. Lopuutuloksena ihmetellään mikä minussa on vikana ja mikseivät kelpoisuusehdot täyttävät edustajat kuitenkaan vastaa.
Tällainen suuri henkilömassa ja vaihtoehtojen määrättömyys saavat aikaan ihmisten rajun profiloitumisen. Lopputulokseksi jää arjalainen meininki. Profiileista tulee markkina-arvon omaavia. Omaa tilannetta verrataan toiseen kysyen jäänkö voitolle.

Lapsi menee pesuveden mukana.

Olennaisin unohtuu; rakkaudelle ei onneta mahdollisuutta. Miettikää elävää elämää ympärillänne ,-kaksi ihmistä voivat arjessa kohdata milloin ja missä tahansa. Eikä, heidän tarvitse epäillä vaan he tietävät heti että tämä se on. Osui ja upposi! Luottaminen nettiin tuhoaa tämän mahdollisuuden.

Täällä ilmeisesti on arkoja ihmisiä. He menettävät kohtalon lahjan -sattuman mahdollisuuden omassa elämässään omilla valinnoillaan. Ihastutaan tai ei -pelkkiin kuviin.

Kerää rohkeutta olla ennakkoluuloton ja rohkea. Siitä palkitaan muiden ollessa arkoja.

4

558

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viisas mies

      Kuvittele tilanne, jossa edessäsi on 100 miehen miespopulaatio. Koska olet lukenut prinsessa satuja ja Glooriaa koko ikäsi, keksit mitä ihmeellisempiä kriteerejä itsellesi, "koska olet sen arvoinen".
      Jäljelle jää 1 kaikista profiileista.
      Menet treffeille tämän kanssa. Ja vaikka sekä mies että nainen ovat kummatkin 190 cm, hoikkia, urheilullisia, akateemisia, tienaa yli 51 000 euroa, matkustelee, ovat sporttisia, katseekestäviä jne. niin juttu ei välttämättä luista ollenkaan. Mikä takaa sen että juttu luistaa ja tulee hyvin toimeen keskenään jos molemmat ovat urheilullisia ja pitkiä ja akateemisia? Ainoa järkevä tapa netissä on pitää laajat kriteerit, jotta saa niin monta treffiä aikaiseksi että mukava ihminen löytää. Treffejä pitäisi olla joka viikolle ainakin yksi, jotta voi kuvitella löytävänsä jonkun. Jos treffejä on yksi vuodessa, sinusta kasvaa koiranputkia ennen kuin löydät itsellesi puolison.
      Pointti: ei kannata laittaa heti ensialkuun liian rajaavia kriteerejä, vaan on järkevää kiristää kriteerejä tapaamisten jälkeen.

      • hilavitkutin-deittikone

        'ei kannata laittaa heti ensialkuun liian rajaavia kriteerejä, vaan on järkevää kiristää kriteerejä tapaamisten jälkeen.'

        Pahoin pelkään täällä Suomi24:ssa olevien profiilien takana piilevän suurelta osin juuri näitä sarrrrrrrrjadeittaajia, jotka ovat pikkuhiljaa hiivanneet hakutasonsa kuuhun. Ja takaisinhan ei oteta vaikka ammuttaisiin, tuloksen näkee tuolla treffien puolella.


      • Viisas mies
        hilavitkutin-deittikone kirjoitti:

        'ei kannata laittaa heti ensialkuun liian rajaavia kriteerejä, vaan on järkevää kiristää kriteerejä tapaamisten jälkeen.'

        Pahoin pelkään täällä Suomi24:ssa olevien profiilien takana piilevän suurelta osin juuri näitä sarrrrrrrrjadeittaajia, jotka ovat pikkuhiljaa hiivanneet hakutasonsa kuuhun. Ja takaisinhan ei oteta vaikka ammuttaisiin, tuloksen näkee tuolla treffien puolella.

        Musta vaan on parempi pitää kriteerit matalana ja käydä monille treffeillä ja torjua treffien jälkeen, kuin se että omat kriteerit ovat niin korkealla ettei mitään treffejä edes tule.
        On nimittäin mahdollista treffeillä havaita joku tyyppi ihan kivaksi, vaikka se ei täydellinen olekkaan. Jos rajaa kaikki paitsi täydellisen pois kriteereillään ilmoituksessaan, tätä kivaksi havatsemisen mahdollisuutta ei ole ja silloin on suuri vaara ikisinkkuuntua.


      • >ei kannata laittaa heti ensialkuun liian >rajaavia kriteerejä, vaan on järkevää kiristää >kriteerejä tapaamisten jälkeen

        Kokeilin joskus sellaista ihan hyvikseni, että laitoin hiusteni väriksi tummanruskeat ja sen seurauksena sivuillani käytiin ainakin 5-10x normaalia enemmän!

        että sellaista, nyttemmin olen jo poistanut profiilini kokonaan, enkä kyllä aio enään takaisin sitä laittaa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2726
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1174
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      60
      950
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      76
      858
    7. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      805
    8. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      99
      802
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe