onkos kellään kakkosina olijoista samoja kokemuksia kuin minulla..tai mitä yleensä ajattelette kun naimisissa oleva mies seurailee ajelee autolla kotis nurkilla ja vahtii ettei vaan pihallas oo vieraita miehiä?itse sain kuula tästä viestillä mut tosin tämä mies erhty pihasta.kun sitten mainitsin että tarkkailetko tämä meni ihan noloksi! toisista miehistä ei voi tämän kuulen puhua mitän hyvää tai yleensä jutella ja nauraa etteikö heti olla niin happaman näköistä poikaa. Kun tietty järel aattelee eihän se sille kuulu mitä teen, itse kun viel on naimisissa. tosin suhdetta on ollu 6kk ja omalta osalta saa loppua nyt.
kakkosena
naurettavaa
6975
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
tällästä putkeen kirjoitettua tekstiä (ilman välilyöntejä, pilkuista tai kappalejaoista puhumattakaan).
putkiaivo ja kyylääjä sopii hyvin yhteen.
sääli et aiot lempata sen.
mieti vielä kannattaako?
Enkä ymmärrä miksi mies, joka itse on naimisissa, voi olla mustasukkainen kakkosesta! Tai mikä oikeus hänellä siihen mielestään on. Mutta näkyy se vain olevan mahdollista.
Ehkä joku mies tällä palstalla voisi selittää mikä järki tässä on.
Miehet ovat mustasukkaisia sekä vaimoista että rakastajattarista, eli siitä minkä hän katsoo kuuluvan itselleen.
kummasta mies kyllä välittää enempi ja uskosin että tässä tapauksessa kakkosesta.
Mies loppupeleissä ei välitä kuin itsestään.
Hänelle vain on tärkeää pitää ja omistaa kaikki niin kauan kuin mahdollista.
voihan se kyl niinkin olla. Toisinaan homma alkaa naurattamaan, joskus taas tuntuu aika lapselliselta touhulta. Olen viel työssä käyvä niin sitten se utelee et työnantaja/työntekijät mua! kenestäkään miespuolisesta ei voi sanoa mitää hyvää etteikö tämä ole kuin sitruunan niellyt. sama jos juttelee ja naureskelee miesten kans..tosin se ei mua liikuta saanhan jutella ja naureskella muittenkin kanssa ja antaa muillekkin huomiota.