Oon tässä kasvatellu keesiäni ja nyt kun se on jo jotain 15cm korkee, en taho saada sitä kunnolla pystyyn. Onko hyviä vinkkejä miten saisin sen pystyyn nopeasti ja niin, että siitä tulee siistin näköinen? Joku puhui täällä aiemin jostain liisteristä..?
Sattusko kukaan tietämään onko Oulussa paikkoja, joissa kuulis punk musaa?
Keesi pystyyn?
15
12833
Vastaukset
- S.W.M.H.
Tupeeraat ja vahvaa hiuslakkaa. Oulussa käsittääkseni tällä hetkellä ei niin hyvä tilanne punkkipaikkojen suhteen.
- sannaink
silloin kun nuoruudessani 80 luvulla oli punkkareita,niin irokeesit saatiin pystyyn viiksivahalla.
- S.W.M.H.
Mulla ei ainakaan pysynyt viiksivahalla kuin sellanen lyhyt keesi pystyssä.
- penis
erikeepperillä.. sitä mä käytän :D
- HÄRSKI
anna tukan olla rasvanen vaan, ja pistä Wella-lakkaa ja tuperaa. Oulun Lentävässä Lautasessa on keikkoi!
- pretty vacant
Okei, kiitti paljon! Pitää joskus sit pyörähtää siellä.
- pystyyn...
geelin ja veden sekoitus hiuksiin ja vähän kuivaan föönillä (goldwell trendline funky honey) sit tupeeraus ja sitte geeliä käsiin ja muotoilu ja sitte vaan lakkaa ihan vit*sti!!!!!!!!!!!!!!
- J.Feldt
Käyhän joskus Janin järkkäämillä keikoilla Park 57:ssä:
www.zerominded.com - OLKKU
viiksi,pystytukka ja kulmakarvavahaa löytyy
ihan kotimasta valmistetta katso www.daliwax.com - höö12345
laitat saippua palan veteen noin 2 päivää ja ku se on pehmenny siellä vesi kupissa, nii hierot sen keesiis ja föönäät pystyyn ja sitte viel vahaa, fööniä, lakaa, fööniä nii keesi pysyy pari viikko pystyssä mutta muista että jos tekee nii hiukset kuivettuu eikä ne oo enää terveet mutta ei siitä mitä haittaakaa oo.
toine et peset hiukset mänty suovalla ja sit tupeeraat pystyy ja pistät lakkaa.- qwenty
Kuulostaa aika helvetin järeeltä tyyliltä tuo saippua systeemi.
Kun ihan pelkkä sokeri vesi riittää.
Mutta sen kuivumiseen menee aika paljon aikaa eli
fööni on hyvä.
Paljonko sokeria ja mihin?
No sokeria käden lämpöiseen veteen niin paljon kunnes se ei enään sekoitu veteen.
Ja vesi kannattaa laittaa jonkin näköiseen
pumppu pulloon.
Muista kammata koko ajan hiuksia kun suihkutat vettä.
Mutta jos haluaa jonkun pienen keesin se onnistuu ihan normi lakalla ja tarvittaessa tupeeraamalla. - Helppoa
qwenty kirjoitti:
Kuulostaa aika helvetin järeeltä tyyliltä tuo saippua systeemi.
Kun ihan pelkkä sokeri vesi riittää.
Mutta sen kuivumiseen menee aika paljon aikaa eli
fööni on hyvä.
Paljonko sokeria ja mihin?
No sokeria käden lämpöiseen veteen niin paljon kunnes se ei enään sekoitu veteen.
Ja vesi kannattaa laittaa jonkin näköiseen
pumppu pulloon.
Muista kammata koko ajan hiuksia kun suihkutat vettä.
Mutta jos haluaa jonkun pienen keesin se onnistuu ihan normi lakalla ja tarvittaessa tupeeraamalla.http://www.youtube.com/watch?v=BSZQObvltC4 noin vain ja ei kestä kuin joku 10-15 min ja osta seppälästä lakkaa nimeltä proffs se pitää parhaiten....
- -kiksi-
mul ittellä on nii paksut hiukset et ei pelkkä geeli pidä. laitan yleensä vahaa aluks ja sit siihe päälle geeliä.
- mmm
tää miun yli 20cm keesi pysyy pelkällä tupeerauksella ja hiuslakalla, vaikka miulla onkin paksut hiukset. Lakka pittää olla tosi vahvaa ja paljon. D::
- Punksnotdead
Sokerivesi on paras ja helppo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3584265Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1413728KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti862584Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92421Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112234Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511907- 1191808
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181798Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241409Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551095