Oon tässä kasvatellu keesiäni ja nyt kun se on jo jotain 15cm korkee, en taho saada sitä kunnolla pystyyn. Onko hyviä vinkkejä miten saisin sen pystyyn nopeasti ja niin, että siitä tulee siistin näköinen? Joku puhui täällä aiemin jostain liisteristä..?
Sattusko kukaan tietämään onko Oulussa paikkoja, joissa kuulis punk musaa?
Keesi pystyyn?
15
12862
Vastaukset
- S.W.M.H.
Tupeeraat ja vahvaa hiuslakkaa. Oulussa käsittääkseni tällä hetkellä ei niin hyvä tilanne punkkipaikkojen suhteen.
- sannaink
silloin kun nuoruudessani 80 luvulla oli punkkareita,niin irokeesit saatiin pystyyn viiksivahalla.
- S.W.M.H.
Mulla ei ainakaan pysynyt viiksivahalla kuin sellanen lyhyt keesi pystyssä.
- penis
erikeepperillä.. sitä mä käytän :D
- HÄRSKI
anna tukan olla rasvanen vaan, ja pistä Wella-lakkaa ja tuperaa. Oulun Lentävässä Lautasessa on keikkoi!
- pretty vacant
Okei, kiitti paljon! Pitää joskus sit pyörähtää siellä.
- pystyyn...
geelin ja veden sekoitus hiuksiin ja vähän kuivaan föönillä (goldwell trendline funky honey) sit tupeeraus ja sitte geeliä käsiin ja muotoilu ja sitte vaan lakkaa ihan vit*sti!!!!!!!!!!!!!!
- J.Feldt
Käyhän joskus Janin järkkäämillä keikoilla Park 57:ssä:
www.zerominded.com - OLKKU
viiksi,pystytukka ja kulmakarvavahaa löytyy
ihan kotimasta valmistetta katso www.daliwax.com - höö12345
laitat saippua palan veteen noin 2 päivää ja ku se on pehmenny siellä vesi kupissa, nii hierot sen keesiis ja föönäät pystyyn ja sitte viel vahaa, fööniä, lakaa, fööniä nii keesi pysyy pari viikko pystyssä mutta muista että jos tekee nii hiukset kuivettuu eikä ne oo enää terveet mutta ei siitä mitä haittaakaa oo.
toine et peset hiukset mänty suovalla ja sit tupeeraat pystyy ja pistät lakkaa.- qwenty
Kuulostaa aika helvetin järeeltä tyyliltä tuo saippua systeemi.
Kun ihan pelkkä sokeri vesi riittää.
Mutta sen kuivumiseen menee aika paljon aikaa eli
fööni on hyvä.
Paljonko sokeria ja mihin?
No sokeria käden lämpöiseen veteen niin paljon kunnes se ei enään sekoitu veteen.
Ja vesi kannattaa laittaa jonkin näköiseen
pumppu pulloon.
Muista kammata koko ajan hiuksia kun suihkutat vettä.
Mutta jos haluaa jonkun pienen keesin se onnistuu ihan normi lakalla ja tarvittaessa tupeeraamalla. - Helppoa
qwenty kirjoitti:
Kuulostaa aika helvetin järeeltä tyyliltä tuo saippua systeemi.
Kun ihan pelkkä sokeri vesi riittää.
Mutta sen kuivumiseen menee aika paljon aikaa eli
fööni on hyvä.
Paljonko sokeria ja mihin?
No sokeria käden lämpöiseen veteen niin paljon kunnes se ei enään sekoitu veteen.
Ja vesi kannattaa laittaa jonkin näköiseen
pumppu pulloon.
Muista kammata koko ajan hiuksia kun suihkutat vettä.
Mutta jos haluaa jonkun pienen keesin se onnistuu ihan normi lakalla ja tarvittaessa tupeeraamalla.http://www.youtube.com/watch?v=BSZQObvltC4 noin vain ja ei kestä kuin joku 10-15 min ja osta seppälästä lakkaa nimeltä proffs se pitää parhaiten....
- -kiksi-
mul ittellä on nii paksut hiukset et ei pelkkä geeli pidä. laitan yleensä vahaa aluks ja sit siihe päälle geeliä.
- mmm
tää miun yli 20cm keesi pysyy pelkällä tupeerauksella ja hiuslakalla, vaikka miulla onkin paksut hiukset. Lakka pittää olla tosi vahvaa ja paljon. D::
- Punksnotdead
Sokerivesi on paras ja helppo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
VVM Riikka Purra ministerin asemassaan valehteli ja rikkoi perustuslakia.
Valtiovarainministeri Riikka Purra (PS) kiisti Ylen ykkösaamussa luvanneensa ennen vaaleja, ettei pienituloisilta leikat5911061Purra ennen vaaleja: "pienituloisten etuuksista leikkaaminen ei meille käy"
"...perussuomalaisten ero muun muassa kokoomukseen, joka haluaa leikata pienituloisten etuuksista, se ei meille käy."603748Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi
Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks333193Toksinen persuvasemmisto
Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k222843Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa
Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve262428Riikka Purra: Autoilu tulee Suomen valtiolle pyöräilyä edullisemmaksi! Siksi pyöräetu poistettiin!
🐸🐸🐸🐸🐸 Perussuomalaisten trollitehdas kiukkuaa kun Riikka Purra päästi taas sammakoita suustaan että autoilu tulee S3762027"Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"
Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt591639Huomentaaaa
Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil301558Tikkunenällä on kovat luulot itsestään
Mut ei tarjottavana muuta kuin katkeruutta, ilkeyttä ja ilkeä luonne hyih.. oikea miesten nielijä Onneksi kaivatullani131503- 1061384