Hyvä ystäväni seurustelee erään toopen kanssa.
Ensiksi he olivat yhdessä ehkä noin puoli vuotta.Sitten mies ilmoitti ettei suhteesta tulisi mitään.Ei kuulema voinut luottaa ystävääni.
Ystäväni oli ollut hyvä tyttöystävä;ei valehdellut,ei pettänyt lupauksiaan eikä pettänyt tms. miestään.ennen tätä "pommia" mies oli antanut olettaa että kaikki oli hyvin.Ystäväni oli siis HIEMAN ällistynyt ja loukkaantunut.Varsinkin kun mies itse aina känni päissään yritti iskeä kaikkia naisia.Mies itse myös petti aika usein lupauksiaan jne.Ystäväni on kuitenkin niin hyväsydäminen,että antoi aina kaiken anteeksi.
Ystäväni oli todella maassa eron jälkeen.Heti ensimmäisenä sinkku-viikonloppunaan mies hommaili kaikennäköistä muiden naisten kanssa.
Kuitenkin viikon kuluttua mies ilmoitti että tahtoisi sittenkin seurustella ystäväni kanssa.Ja ystäväni tietenkin otti miehen takaisin muitta mutkitta.
Miestä jaksoi kiinnostaa ehkä taas noin kuukauden.Sitten ei kuulema taaskaan "tuntunut hyvältä" ja "suhteesta ei tulisi kuitenkaan mitään".Mies syöksyi heti muita naisia vahtaamaan ja oli ystävälleni todella julkea.Kehtasipa jopa väittää kaiken olevan ystäväni syytä!!Mies ei lainkaan kunnioittanut ystävääni.Välillä vihjaili,että tahoisi ehkä sittenkin seurustella taas,että tarvistsi vain vähän aikaa.Välillä sitten oli todella paskamainen.Vehtasi naisten kanssa ystäväni silmien edessä ym.
Luulin että tällaiset törkeydet nyt ainakin avaisivat ystäväni silmät.Mutta mitä vielä!!Mies tahtoikin vielä "yrittää".Ja tsadam!kaikki oli pois pyyhittyä!!kaikki ne itkuiset päivät ja miehen törkeät teot!!
En todellakaan pysty käsittämään ystävääni.EN käsitä kuinka tuollaisen voi antaa anteeksi noin vain??
Olen koettanut olla hänen tukenaan ja ymmärtää.Näitten tapahtumien jälkeen olen yrittänyt saada ystäväni ymmärtämään että se mies ei todellakaan ole hänen arvoinen!MITÄ TUOLLAINEN RAKKAUS MUKA ON??ymmärrän kyllä että ystäväni rakastaa miestä niin kovin,että ei osaa päästää irti.
En vain tahtoisi enää katsoa kun se mies taas satuttaa ja imee kaiken elämisen halun ystävästäni.
MITÄ PITÄSI TEHDÄ??
Ystävän kamala mies
5
1307
Vastaukset
- VeToSa
Jos se mies on tosi komia ja herkkä silloin kun sattuu olemaan hyvällä päällä?
- pollyanna
rakkaus on sokea..
pollyanna kirjoitti:
rakkaus on sokea..
Hormonit kun vie niin ei näe koko totuutta!Mutta kyllä ystäväsi vielä maanpinnalle tippuu ja kovaa!
- tuolle
taida voida tehdä yhtikäs mitään ennenkuin ystäväsi avaa silmänsä ja huomaa että mies on täysi SIKA, uskomaton PELLE joka hakee uutta suhdetta, mutta pitää ystävääsi varapanona / kotina ennenkuin taas lähtee metsästysretkelle.
En sanoisi että tuossa on kysymys edes rakkaudesta vaan riippuvuussuhteesta, olenko oikeassa? Ei muuten kukaan voi noin paljon ottaa paskaa niskaan. No, rajansa aina kaikella, toivottavasti ystäväsi alkaa nähdä asioiden oikean laidan, sinun vain täytyy tässä vaiheessa olla se olkapää ja koittaa tsuumata sitä katsetta oikeeseen suuntaan. - dfgsdfhgd
mitäpä jos et tunkisi nenääs muitten rakkaus asioihin jos vielä haluut olla ystäväsi kanssa ystävä. hän tulee vielä syttymään sinua jos ero on lopullinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1135193
- 675004
- 904074
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753580Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603158- 432771
- 152287
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️461858- 381740
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.371608