ANKKAROCK ja olut

Hei!

Paljonko ankkarockissa maksaa olut? Miten viinoittelu on parasta järjestää? Käykö joku narikassa juomassa omiaan...? Maksaa euron.
5927
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Viime vuonna ainakin maksoi 5€ mikä on aika yleinen hinta festareilla ja myytiin puolenlitran tölkeissä. En usko että narikassa voi juoda se kun on alueen sisäpuolella ja siinä on niin paljon järjestysmiehiä. Joten hyvät pohjat, joku pikkupullo jossain ovelassa jemmassa mukaan ja sitten anniskelualueelle...

Äänestä
  • Mitä minä olen meininkiä seurannut, suurin osa ryypiskelee nurtsilla alueen ulkopuolella. (Tosin alueelle kerran mentyäsi et pääse sieltä ulos välillä juomaan.) Alueen sisällä on helpointa ottaa se ökyhintanen tuoppi, ellet aio salakuljettaa viinaa sisään. Ankkarock ei noin yleensäkään ole varsinaisesti ryyppyfestari; se on niitä paikkoja joihin lähinnä pääkaupunkiseutulaiset menevät kuuntelemaan musaa ja ottamaan yhden olusen.

    Äänestä

  • ........ kirjoitti:

    Mitä minä olen meininkiä seurannut, suurin osa ryypiskelee nurtsilla alueen ulkopuolella. (Tosin alueelle kerran mentyäsi et pääse sieltä ulos välillä juomaan.) Alueen sisällä on helpointa ottaa se ökyhintanen tuoppi, ellet aio salakuljettaa viinaa sisään. Ankkarock ei noin yleensäkään ole varsinaisesti ryyppyfestari; se on niitä paikkoja joihin lähinnä pääkaupunkiseutulaiset menevät kuuntelemaan musaa ja ottamaan yhden olusen.

    Tuu Imatralle riveriin 12-13.08 olut van 4 eskoo
    Helloween ja Sonata Arctica

    Äänestä

  • bad boys kirjoitti:

    Tuu Imatralle riveriin 12-13.08 olut van 4 eskoo
    Helloween ja Sonata Arctica

    hädissään huutelee.. Joko on liput myyty loppuun? Vai onko velkojat jo ovella?

    Äänestä

Usein vain kaupunkifestarit tiukka linja omien juomien suhteen aiheuttaa sen, että paikalla on kaikenmaailman urpoja, joilla on kiire vetää viinat portilla. Siitä seuraa rähinää ja sammuneita ihmisiä. Toisaalta oluella yms. on helppo pitää tapahtuma kannattavana (ja merimaalla taitaa olla koffin kanssa lämpämät välit). Mutta joku kultainen keskitie olisi hyvä. Ettei olisi niin kiire vetää portilla omia, ja niin kiire sinne olut telttaan ryysimään.
-Suurena miinuksena on myös se, ettei sisältä saa omia mieli juomiaan (kun ei aina jaksa kaljaa juoda)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Olusteleva kirjoitti:

Hei!

Paljonko ankkarockissa maksaa olut? Miten viinoittelu on parasta järjestää? Käykö joku narikassa juomassa omiaan...? Maksaa euron.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu