ilmoittautumassa. Meni jopa iisisti tällä kertaa. Mutta tulipa taas todettua kuinka toinen samanlainen toista parjaa. Pois lähtiessä kuului joku musta kommentoivan: Näyttää sitä jotkut joutuvan jopa työkkärissä käymään vaikka kerran kesässä, muutenhan sitä rannoilla maataan.
Ensinnäkin, tarkkaampa tiedät mun makaamiset. Toisekseen, turha niitä paikkoja on työkkärin koneilta kytätä päivät pitkät, kun samat paikat löytyy koneelta illalla kotoakin. Kolmanneksi, mikä ihmeen hinku seutukunnan tyypeillä on vahdata mua?
Näistä vahtaajista: Kaljan kippaajia jotka lojuvat puistoissa keppana kädessä ja niitä jotka kuuntelevat näitten juttuja. Eli? Ollaanks siel jossain päin sen parempia?
Ensinnäkin, tarkkaampa tiedät mun makaamiset. Toisekseen, turha niitä paikkoja on työkkärin koneilta kytätä päivät pitkät, kun samat paikat löytyy koneelta illalla kotoakin. Kolmanneksi, mikä ihmeen hinku seutukunnan tyypeillä on vahdata mua?
Näistä vahtaajista: Kaljan kippaajia jotka lojuvat puistoissa keppana kädessä ja niitä jotka kuuntelevat näitten juttuja. Eli? Ollaanks siel jossain päin sen parempia?
Vastaukset 3
Vanhimmat
onnettomaan olotilaas syypää eli mitäs mua kyttäät! Olisit kuule tyytyväinen: munkin paikalla siellä töissä istuu joku muu! Saatanan mulkvistit.
kun ei vielä ollut nettiä ja konetta kotona, niille työkkärin koneille sai jonottaa koko päivän. Jotkut kai kattovat koko maan vapaat paikat, kaikki tsekattava, vaikkei olis edes ko. alan ihmisiä. Juu, on niitä paikkoja. Sairaanhoitajia, perushoitajia, insinöörejä, myyntimiehiä, siivoojia, jne. Mut kaikki ei voi kaikkiin päästä, hakeahan tietysti voi. Mutta viitsiikö sitä roskapostiakaan lähetellä. Ja siks toisekseen, työttömän pitää pysyä vaan päivät pitkät kotona, missään nimessä ei saa lähteä esim. rannalle. Vaikka toisaalta voisi luulla että samahan se missä sitä makaa - sohvalla vai biitsillä. Eli vietä sinä vaan päiväsi siellä työkkärin lokoisalla nojatuolilla ja mollin ym. työnvälityssivuja (pääseekö niiltä edes muille sivuille niiltä koneilta?) ja siinä sivussa sitten kyttäät minne päin minä porhallan. Sinähän se olet se mallikansalainen kaikin puolin.
niillä reppanoilla ei ole muuta tekemistä kun huomioida mitä kukakin tekee. Ja muita puheenaiheita ei löydy kun niistä jotka eivät "joukkoon" kuulu. Niitä arvostellaan ja kuvitellaan siinä pienessä ympyrässä, että ollaan jotenkin parempia kun tiedetään jonkun ihmisen asiat paremmin kuin ne itse. Oman typeryytensä näyttävät vain, ei niistä sen enempää kannata välittää. Kateuttaan kyttäävät kun ovat itse jotain esittävinään toisille aina ja joka paikassa. Pätemisen tarvetta näillä JUORUAJILLA, ei muuta.
Koita kestää ne on köyhiä ja kipeitä.
Minunkin perääni lentelee aina ja joka paikassa kummallisia huomautuksia. Typerät ihmiset niitä näkyy tekevän, viisaat pitävät mölyt mahassaan.