Millainen tämä Candida-ruokavalio on?

Voiko Nutrilettia käyttää tämän aikana?
2505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko Nutriletin valmistusaineissa sokeria?
Silloin ei voi, jos on.
Candida-ruokavaliossa jätetään pois ihan kaikki, missä on vähänkään sokeria. Tai hiivaa, tai homeen vaara, taikka jos on vehnää. Ja maitotuotteet kaikki pois paitsi luonnonjugurtti ja raejuusto ne käy. Alkuaikoina, kun elimistö puhdistuu ylivallan ottaneesta candida-hiivasta, jätetään pois myös hedelmät, myöhemmin niitä lisätään varovasti.
Tässä tarkempaa listaa: (rullaa sivua alas)
http://www.althealth.co.uk/services/info/diets/candida_6.php

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinnostunut33 kirjoitti:

Voiko Nutrilettia käyttää tämän aikana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu