Tunaus

Ostin tämän miten tunaisitte sooloiluun sopivammaksi, jos tunaisitte?http://www.thomann.de/thoiw3_artikel-177790.html?sn=1c86c9da64b5fb41ff616c3a4e8220f0
6456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

veisin jollekin ammattilaiselle ja sanoisin että viritä ja säädä kielet. siinä se, empä muuta tekisi...

Äänestä

haluu kitaran ni miksei ? Asentasin siihen floyd rose talla ja vaihtasin noi yks kelaset sellasiksi mistä ei lähe hurinaa. maalauttaisin kitaran uudestaan kun toi väri on aivan karmea.

Äänestä
  • Floyd Rosen asennus on tosi hankala juttu ja lopputuloksena on vekotin, jonka kohdalleen säätäminen on todella hankalaa ja koko laitoksen toimiminen siitä asiasta kiinni.

    Eli jos suinkin pystyy elämään ilman noita Floyd Rosella suoritettavia temppuja, nii ei kuuna päivänä kannata ostaa moista laitosta saati sitä sitten lähteä asentamaan omaan kitaraansa!

    Toihan on hyvä keppi ihan itsessäänkin?! S-1 kytkinkin oikeen?! Se voi ollakki, ett ei kannata ees mikkejä lähtee vaihtamaan, kun ei tiedä miten uudet mikit toimii tolla S-1 kytkimellä.
    Ei ole olemassa erillistä soolokitaraa. Paras soolokitara on se, mikä sattuu omaan käteen tuntumaan parhaalta ja se on yksilöllinen kysymys...

    Äänestä

Kun kerran on ton verran hintaaki nii ei kyl pitäis hinnan mukaa aiknakaa olla mitää korvattavaa.

Äänestä

No kun se on kerran uusi kitara niin se pitää tietysti säätää halutulle kielisatsille. Pätee Fenderiin siinä missä Behringeriinkin.

Sooloiluun sopivivista kielisatseista tietää varmaan joku muu joka osaa sooloilla, minä en.

... jaa ostit vai?

Äänestä
  • Näin tuli tehtyä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hoopo47546 kirjoitti:

Ostin tämän miten tunaisitte sooloiluun sopivammaksi, jos tunaisitte?http://www.thomann.de/thoiw3_artikel-177790.html?sn=1c86c9da64b5fb41ff616c3a4e8220f0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu