Latasin netistä 5000 mp-tiedostoa

Mitäs nyt saat%n%n Teosto? Kannattiko keksiä tuo taksirahastus?

Mitä enemmän Teosto ryövää, sitä enemmän minä ryöstän muusikkoje. Perke#e.

Ostaisko kukaan "I hate Teosto" paitoja jos painattais sellaisia ja laittais kotisivuille myyntiin? Etupuolelle "I hate Teosto" ja taakse "Antiteosto".
2416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

varo vaan yksi köyhä opiskelija latasi netistä omaan koneeseensa mp:tä 150 biisiä ja joutui oikeudessa maksamaan 30 000 mk teostomaksuja. Teosto vaati 300 000 mutta oikeus hylkäsi vaateen. Käsittämätöntä ahneutta....

Äänestä
  • Huh huh. Voi olla että Teosto itsessään saattaisi sen jälkeen olla "vaarassa" jos tuollaisia alkaisivat oikeasti vaatia tavallisilta netin käyttäjiltä tuollaisia summia.

    Huh. Tuollainen saattaisi olla todella vaarallista, tähän maahanhan mahtuu ties millaisia miekkosia, siis 5 miljoonaan asukkaaseen! vrt. vaikka nekin yhdet ruudinkeksijät foorumeineen.

    Eikö Teostossa ole älyä että tajuaisivat leikkivänsä vakavilla asioilla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Antiteosto kirjoitti:

Mitäs nyt saat%n%n Teosto? Kannattiko keksiä tuo taksirahastus?

Mitä enemmän Teosto ryövää, sitä enemmän minä ryöstän muusikkoje. Perke#e.

Ostaisko kukaan "I hate Teosto" paitoja jos painattais sellaisia ja laittais kotisivuille myyntiin? Etupuolelle "I hate Teosto" ja taakse "Antiteosto".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu