varaan huomenna ajan kampaajalle ja rakastan kiharoita! mut en tiiä kannattaako ottaa pelkkä permanentti vai värjäys ja sitten kihartaa hiukset joka aamu? Kauanko permanentti säilyy kauniina? PUtoaako paljon hiuksia permanentin jälkeen? MUlla on nyt ruskeet hiukset joissa on vaaleita raitoja ja nää ei erotu mun luonnollisista hiuksista et tyvikasvu ei tulis näkyviin :) Niin tota kumpi ois parempi? Ainiin ja saako permanentillä suunnilleen tälläsia kiharoita? http://www.bosshairstyles.com/long-hairstyles-03.htm# se toinen kuva :D
apua! kumpi rasittaa enemmän?
mirri*
2338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ota permanentti ja siihen päälle laadukas kevytväri, ei rasita. Muistaakseni myös Farouk Systemsin Bio Silk-kestovärin voi ottaa permanentin päälle.
Tai sitten voit ottaa ensin permanentin, odottaa muutaman viikon ja sitten ottaa värin päälle.
Laadukkaan permanentin hyvän ja osaavan kampaajan tekemänä ei pitäs kyllä koskaan aiheuttaa mitään hiusten putoomista!
ei tukka permiksellä putoa, mutta permiksellä ei myöskään saa linkkikuvan kaltaista loivaa lainetta pitkiin hiuksiin (joissain harvoissa tapauksissa onnistuu, jos hiuslaatu on hyvin vahva "eteläeurooppalaistyylinen") Pitkä hius on niin raskas, että se vetää loivan permiksen suoraksi.