Mulla on tällä hetkellä niin helvetin paska olo, kiitos erään miehen. Tää mies tavallaan pilasi mun ja ystäväni välit, mä tyhmänä uskoin kaiken mitä se mies mulle sano ja olin jo valmis jättämään puolet elämästäni sen miehen takia. Niin palavasti mä siihen ihastuin... Nyt tilanne on siis se, että mun ja ystävän välit on pilalla, mies katosi eikä sitä kiinnostanutkaan oikeasti (kunhan leikki kanssani) ja mä tietysti kaiken tämän jälkeen jäin yksin =( Ei helvetti, että sattuu... mä en oikeesti selvii tästä yksin ja tartten apua! Ei oo ketään kelle tästä puhua... Mä en ymmärrä miten se mies voi tehdä niin..tuli mun ja ystäväni väliin ja sit katos..mikä sen pointti oli?! Myönnän itsekin olevani syyllinen, kun uskoin sitä miestä mutta minkä mä sille voin..tyhmyydelleni..sinisilmäisyydelleni.. Nyt päässä liikkuu sen verran tyhmiä ajatuksia, että vähän hirvittää... Antakaa jotain neuvoja kiltit ihmiset, mä todella PYYDÄN!? Mun on niin paha olla =(
Ei oo totta!
...
9843
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Harmi homma. Voit kuitenkin lohduttautua sillä ajatuksella, että vaikka miehet tulevat ja menevät, todelliset ystävät pysyvät ikuisesti. Vaikka sinulla ja ystävälläsi olisi nyt riitaa, pystytte kyllä sopimaan sen ennen pitkää. Sitten voittekin yhdessä haukkua sitä miestä ja samalla lujittaa ystävyyttänne... ;)
Täytyy nyt taas jälleen kerran ylistää sua, kun sä sit osaat aina lohduttaa ;) Kiitos siis... et usko miten noikin lauseet voi toista auttaa kun on oikeasti hätä =/ Toivotaan et kaikki kääntyy viel parhain päin! Kiitti muilleki vastaajille :) Haluun vaan unohtaa sen kusipään mahd. nopeesti...
anonyymina. Helpottaa jos saa asiasta jonnekin suuntaan kerrottua. Vaikka ventovieraille.
Jos yhtään lohduttaa, kaikilla on varmasti enemmän tai vähemmän ollut samanlaisia tilanteita. Niistä on noustu ja jälkikäteen ymmärretty jotakin jääneen käteenkin.
Miesten takia ei kannata itkeä. Marlene Dietrich muistaakseni sanoi näin. Tosin se oli bi ;)
miehillä on tapana satuttaa. Itse ihastuin myös, ehkä rakastuin, ja annoin itsestäni kaiken.. Ja mies ilmoitti, että olen ihana, mutta hän ei ole rakastunut. Se ei kuitenkaan haitannut, viime viikonloppunakin oltiin taas intiimisti. Nyt hän ilmoitti, ettei enää ole järkevää tapailla. Olen rikki, hajalla, murtunut, itkenyt paljon. Silti haluaisin hänet takaisin, en pysty olemaan vihainen. On mullakin päässä jotain vikaa..
naisilla tapana tehdä? Ei se kauniimpaa ole, vaikka kertoisin.
Mitäs tuohon nyt voisi sanoa, muuta kuin että ensi kerralla
sitten vieraammin.
Ei miestä/naista kannata päästää hyvän ystävyyden väliin,
vaikka hän tuntuisi kuinka ihanalta. Miehet ja naiset
voivat vaihtua moneen kertaan, mutta tosiystäviä on harvassa.
Se "oikea" mies tai nainen ei varmasti vaadi sinua jättämään
rakkaita ystäviäsi. Jos vaatii, et suostu, vaan sanot
että he ovat sinulle tärkeitä.
Liian moni unohtaa suhteensa alkuhuumassa kaikki
ystävänsä. Kyllä ystävä ymmärtää sen että uuden miehen/naisen
kanssa halutaan viettää paljon aikaa, mutta ei sitä,
jos hänet unohdetaan kokonaan ja uusi kumppani menee
aina kaikessa hänen edelleen tai hänen mielipiteillään
ei ole enää mitään väliä.
Sitten kun suhde menee poikki niin odotetaan että se
hylätty ystävä taas olisi tukena ja turvana, vaikka
häntä juuri kohdeltiin kuin ilmaa.
En tiedä miksi teidän välinne menivät poikki, mutta
pidä jatkossa huolta myös ystävyyssuhteista. Hädässä
ystävä tunnetaan, mutta ystävyyttä täytyy hoitaa myös
hyvinä aikoina.
Kaverillasi ja sillä miehellä oli suhde. Mies vokotteli sinuakin ja sinä lämpenit. Olit valmis menettämään ystäväsi, että saisit miehen itsellesi. Valitettavasti olitkin vain pano, et potentiaalinen tyttöystäväehdokas.
Vai miten ihmeessä ystävysten välit voivat mennä poikki?
Jos se juttu todella meni noin kun arvasit niin oon todella samoilla linjoilla kanssasi. Jos rupeaa tulella leikkimään niin voi näpit palaa.
Ehkä siinä kävi niin, ehkä ei... mitäs väliä sillä, kaipailisin vaan apuja kun on niin paska olla...