haluaisit itsessäsi kehittää? ja kehitätkö niitä? :)
Millaisia ominaisuuksia..
15
1295
Vastaukset
- lopettaa
näitä vitun ärsyttäviä aloituksia.
En pysty ymmärtämään näiden kysymysten tarkoitusta. Mitä joku tekee tuollaisella "tiedolla"??
- tiituska80
Richartti kirjoitti:
En pysty ymmärtämään näiden kysymysten tarkoitusta. Mitä joku tekee tuollaisella "tiedolla"??
et Lempi haluaa viritellä _oikeaa_ keskustelua ja saada itsetutkiskelua aikaiseksi.
Musta ihan kivaa vaihtelua ainaiseen pepun muodon merkittävyyden-kydelyiden tai miehen epämääräisen käytöksen -tarinoiden välille! tiituska80 kirjoitti:
et Lempi haluaa viritellä _oikeaa_ keskustelua ja saada itsetutkiskelua aikaiseksi.
Musta ihan kivaa vaihtelua ainaiseen pepun muodon merkittävyyden-kydelyiden tai miehen epämääräisen käytöksen -tarinoiden välille!Mutta jotenkin minulle ei avaudu nämä syvälliset ja "aikuismaiset" keskustelun avaukset ihmisen tunnetason elämästä...tai jotain.
Minä olen kiinnostunut ennemmin mielipiteisiin ja/tai faktoihin perustuvista keskusteluista... Niitäkin kyllä käyn mieluummin IRL, mutta toisinaan myös webissä.- lempi
Richartti kirjoitti:
Mutta jotenkin minulle ei avaudu nämä syvälliset ja "aikuismaiset" keskustelun avaukset ihmisen tunnetason elämästä...tai jotain.
Minä olen kiinnostunut ennemmin mielipiteisiin ja/tai faktoihin perustuvista keskusteluista... Niitäkin kyllä käyn mieluummin IRL, mutta toisinaan myös webissä.ihan lähinnä keskustelun avauksina.
Tosin ehkäpä myös siksi, että mitä enemmän ymmärrystä maailmassa on, sitä vähemmän ehkä kärsimystä. Tämä pätee suhteessa itseensä ja suhteessa muihin ihmisiin. Ymmärrys on myös yksi asia, joka johtaa nimittäin onnellisuuteen :)
Toisaalta yhtä hyvin voi jutella muistakin jutuista, ja kyllähän itsekin välillä ajattelen, että tulipa ehkä tietyntyyppinen kysymys laitettua.
Oikeasti myös on vilpittömän kiva käydä keskustelua erilaisista inhimillisistä aiheista, jotka tavallaan koskettavat kaikkia.
Ja ihan kaikkia juttujani ei tarvitse ottaa niin vakavasti. Vastata ihan vain fiilispohjalta, josko haluaa keskusteluun osallistua.
Jokainenhan voi itse valita millaisia keskusteluita haluaa käydä milloinkin ;) - lempi
on vaikeata antaa. Tällä hetkellä on kiva käydä keskusteluita. Negatiiviset kommenttisi eivät muuta asiaa lainkaan.
Ja josko keskustelunavaukset, kun ylipäätään ilmeisesti se, että vaikka hengitän, häiritsee neitiä/herraa niin kompromissiratkaisuna:
Älä lue niitä..
- Ina
Pidän mielelläni itseäni suvaitsevaisena ihmisenä, mutta joskus tunnistan itsessäni suvaitsemattomuutta. Se häiritsee suunnattomasti, joten aloitan sisäisen keskustelun ja itsesuggestion.
Ulkoisista ominaisuuksista, ainahan sitä persettä voi treenata enemmän... :D- adrianleewerkuhn
ominaisuudet eivät millään tavoin korreloi sisäisten piirteiden kanssa...;D
ps. Esim. allekirjoittaneen ulkoinen, karu ja synnillinen olemus ei lainkaan vastaa niitä suloisia sointuja, joita puhdas sieluni ikävöi.. - Ina
adrianleewerkuhn kirjoitti:
ominaisuudet eivät millään tavoin korreloi sisäisten piirteiden kanssa...;D
ps. Esim. allekirjoittaneen ulkoinen, karu ja synnillinen olemus ei lainkaan vastaa niitä suloisia sointuja, joita puhdas sieluni ikävöi..Enkeli Gabriel:-D Kultainen harppu toisessa ja oliivinoksa toisessa kädessä.
Mitenkähän lie? - adrianleewerkuhn
Ina kirjoitti:
Enkeli Gabriel:-D Kultainen harppu toisessa ja oliivinoksa toisessa kädessä.
Mitenkähän lie?.. Gabriel hyvinkin, kenties omenapuun alla ja juuri haukkaamassa kiellettyä hedelmää...;D
Hypnotisoituna..
- tiituska80
Näitä paranneltavia puolia kyllä löytyy itsekriittisenä neitsyenä turhankin kanssa...
Pahimmat, joissa on jatkuva itsetutkiskelu ja kehittäminen päällä, ovat toisten asioihin sekaantuminen ja aina kaiken tietävä, neuvova vaikkei kukaan enää ole pitkään aikaan niitä kaivannutkaan ja erityisesti täydellisyys.
Voisin kyl hieman kehuakin jo et vuosien työ alkaa tuottaa tulosta!! osaan jo joskus pitää mölyt mahassani ja antaa toisten ihan itsekin miettiä ratkaisuja ongelmiinsa ;-)
Ja kritiikkiäkin olen jo oppinut pitkin hampain hymyillen vastaanottamaan!! - höh
Taitavat ne ominaisuudet löytyä pitkälti tuolta sosiaalialiselta puolelta ja nais asioista. Jos vastaan kyllä jälkimäiseen kysymykseesi, niin olisikohan se itsepetosta, kun kuitenkin roikun täällä netissä.. :)
- Kolli_Kellinen
Haluaisin oppia impulsiivisuutta, rohkeutta tehdä nopeita päätöksiä ja uskallusta heittäytyä kursailematta elämän virtaan. Ajattelen, pohdin ja harkitsen asioita ihan liikaa ja usein hyvät tilaisuudet menevät siksi sivu suun.
En tiedä voiko tällaista asiaa varsinaisesti kehittää, pitäisi vaan uskaltaa, eikä aina miettiä tekojen seurauksia. Hankalaa se on, koska olen koko ikäni ollut tällainen. Muut ovat olleet niitä, jotka ovat toimineet impulsiivisesti ja minä olen ollut se, joka on joutunut siivoamaan sotkut ja sirpaleet. Asioita joita pitäisi kehittää itsessään:
- toisten huomioiminen
- suvaitsevaisuus
- sanojen ulosanti kaipaisi myös vähän harjoitusta
- itsevarmuus
Sitten ihan ulkoisena tekijänä pitäisi yrittää hymyillä enemmän, perusilme kun taitaa olla sellainen aika juron oloinen vaikka olisinkin ihan hyvällä tuulella.- mies idästä
Hauis, sixpack, muut ylävartalon lihakset.
Takakiertopotkun osumatarkkuus, muiden potkujen ja lyöntien voimaa paremmaksi.
Uusia lähitaistelutekniikoita.
Parempi ampumataito.
Parempi yleiskunto ja pitkänmatkan kestävyys.
Parempi ajotaito.
Paremmat sänkykamaritaidot.
Ammatillinen pätevyys isommaksi.
Tulotaso 50% olisi kiva.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot10817170Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss409925Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen294971Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2393885Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman333123Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.142820Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1102771Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen
Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.252722"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita512615Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling762493