Miten ja miksi te olette erehtyneet pettämään?
Oletteko katuneet sitä? Mitä on ollut seuraavana aamuna mielessä?
Ja missä menee teidän mielestä pettämisen raja? Onko pelkkä suutelu ja lääppiminen ja toisen naisen vieressä nukkuminen teidän mielestänne pettämistä? Kertoisitteko tyttöystävällenne/avovaimollenne?
Muistutteleeko teidän kaverinne siitä mitä on tullut tehtyä? Kiinnostaako enää ottaa yhteyttä siihen toiseen naiseen?
Oletteko katuneet sitä? Mitä on ollut seuraavana aamuna mielessä?
Ja missä menee teidän mielestä pettämisen raja? Onko pelkkä suutelu ja lääppiminen ja toisen naisen vieressä nukkuminen teidän mielestänne pettämistä? Kertoisitteko tyttöystävällenne/avovaimollenne?
Muistutteleeko teidän kaverinne siitä mitä on tullut tehtyä? Kiinnostaako enää ottaa yhteyttä siihen toiseen naiseen?
Vastaukset 19
Vanhimmat
eli 99 % seon varmaa ennemmin tai myöhemmin salaa tai julkisesti kiinni jääden usko tai älä?
Täytyy myöntää, että oikeasti uskon tuon.. Ei kannata päästää miestä ryyppäämään festareille kaveriporukalla.. ;)
Mutta haluaisin saada kuulla miesten omia fiiliksiä pettämisen jälkeen...
Äläpä taas alota tota helvetin yleistämistä, ei suinkaan edes melkein kaikki miehet petä, noin puolet pettää, toinen puoli on uskollista kumppanilleen ja tää on ihan tutkittu juttu! Joten lopetetaan yleistävä paskanjauhanta, ei saa syyllistää kaikkia!
Ja unohditte että kolmasosa naisistakin pettää!!!
usko, enkä ole koskaan pettänyt. Mistä hatusta noita prosenttejas vetelet?
Kolmasosa naisista voi myöntää pettävänsä, mutta veikkaanpa, että luku on suurempi. Tuskin puolet miehistä pettää pienemmän, mutta sitäkin aktiivisemman naisryhmän (tai sinkkujen) kanssa. Naisilla kynnys myöntää (edes anonyymisti tai itselleen) olevansa pettäjä on luultavasti korkeampi.
Naiset on ketkuja pettureita ja valehtelijoita joihin ei kannata luottaa. Hyvä tietää, pysyn sitäkin suuremmalla syyllä ikisinkkuna enkä anna sydäntäni enää yhdellekään naiselle. Olen itse joutunut kokemaan sen kurjuuden kun nainen pettää, eikä jäänyt yhteen kertaan. Toiset naiset vaan on sellaisia kyltymättömiä että tekevät mitä tekevät, tosin se muija on out of my life ja hyvä niin! En sitä enää kattelis päivääkään, en edes sekuntiakaan.
Hassua, kun jotkut luuserit sitten aina kääntää asiat toisinpäin. Ketjussa oli kysely miesten pettämisestä, ei naisten.
ei sentään 100 %, voin edelleenkin mennä hyvällä omallatunnolla kotiin ja voin tuntea ansainneeni vaimon rakkauden.
En usko, että vain yksi sadasta olisi kaltaisiani. Monet pettää mutta kyllä enemmän kuin prosentti on uskollisia.
Minun miestäni on kaksi edellistä naista pettänyt (molemmat olivat avovaimoja) ja silti mieheni on uskaltanut luottaa minuun ja tämä luottamus on palkittu 100% pettämättömällä vaimolla!!!
Eivät kaikki naiset ole ketkuja, itse en voisi kuvitellakaan pettäväni!
..jos mies menee vieraisiin, kun naiset määräilevät ja kahlitsevat heitä kotiin. Vähemmästäkin alkaa varmasti ahdistaa ja toisen naama tympiä.
Epäluottamus houkuttaa pettämisiin. Jos rakkaani luottaa minuun ja päästää minut kulkemaan vapaasti yksin tai kavereitteni kanssa, haluan todistaa olevani luottamuksen arvoinen.
Jos taas minulle tulee sellainen tunne, että kumppanini kyttää ja rajoittaa elämääni, minulle tulee houkutus tehdä salaa ihan mitä vaan, että saisin edes hetken tuntea itseni vapaaksi ja autonomiseksi olennoksi.
Pieni seksiseikkailukaan kun ei kysy aikaa eikä paikkaa. Yhtä hyvin kuin festareilla tai etelän matkalla, se voi tapahtua vaikkapa työpaikalla ruokatunnin aikana.
epäluottamus nimenomaan. Jos aina epäillään niin ihan sama vaikka epäilykset laittaisikin todeksi, lopputulos on joka tapauksessa sama. En nyt puhu omasta elämästäni.
"Hassua, kun jotkut luuserit sitten aina kääntää asiat toisinpäin. Ketjussa oli kysely miesten pettämisestä, ei naisten."
Juu miesten pettämisestä oli kyse kyllä mutta tais se kalikka kalahtaa kun ärähdit!!!
Ajatus vain oli muistuttaa että MYÖS NAISET PETTÄÄ! Eli turha tuomita vain miehiä ja LISÄKSI ETTÄ LÄHES KAIKKI MIEHET PETTÄIS kun niin ei ole! Vain puolet miehistä pettää!!!
Ja älä morkkaa ketään luuseriksi, se vain osoittaa että ITSE OLET SELLAINEN!
Ja minä olen uskollinen exälleni, jota en ole vuoteen edes nähnyt. Outo tilanne.
kysymykseen en pysty vastaamaan, kun en moista harrasta.
Pettämisen raja menee mielestäni luvattujen/sovittujen asioiden, sekä pelisääntöjen rikkomisessa.
Jos vaikkapa avoin suhde, niin silloinhan saa käydä vieraissa. Jos ei ole avointa suhdetta, niin ei silloin kyl edes suudella muita(poskisuudelmaa tuskin lasketaan, jos se on hyvien tapojen mukainen).
Mielestäni suhteessa tulee olla muutenkin selvät sävelet ja yhteiset toimintatavat/tietynlaiset sopimukset.
Niin kumpiko on pahempi? Jos mies tulee humalassa naitua jotakin sattunnaista naista eikä ota edes numeroa tai halua enää olla missään tekemisissä hänen kanssaan TAI Mies on ihastunut ja viettää paljon aikaa toisen naisen kanssa valehtelee ja tekee kaikkea muuta paitsi on sängyssä tämän naisen kanssa??
Niin kumpi on pahempi!!
Jos minun tyttökaverinin tekis jommankumman nii hyväksyisin tuon nainnin ennemmin! Koska jos se olisi ollut vaan satunnaista seksiä tuntemattoman kanssa nii en haluaisi edes tietää siitä!
tavallaan. Laitatisin pihalle kummassakin tapauksessa.
Mulla pettämistä on kaikki mahdollinen kiehnääminen toisen kanssa: suutelu, lääppiminen, vieressä nukkuminen, hitaiden tanssiminen, nopeiden tanssiminen, seksi, halailu, kädestä pitäminen, yhteyden pitäminen salaa jne jne.
Mulla siis raja on erittäin selkeä ja odotan samaa linjaa myös naiselta... ja siinä onkin syy, miksen ole päivääkään seurustellut, saadakseen suhteen miehen/naisen täytyy hyväksyä tietty määrä pettämistä ja pelailua toisen selän takana. Enemmistö ihmisistä on alkukantaisia eläimiä ja aivottomia laumasieluja, jonka voi parhaiten havaita lähtemällä viikonloppuna kaupungille. Kaikki tuhannen kännissä ja tupakkaa poltetaan ringissä, kukaan ei oikein tiedä miksi sitä täytyy polttaa, mutku Jappe ja Johannakin polttaa, niin ei uskalla erottua joukosta.
Pientä avautumista, mutta se mulle suotakoon, kun olen jo aika katkeroitunut.
sortunut pettämiseen parisuhteessa, mutta eipä sitä voi paljoa lupailla, et pitääkö sama linja. osa miehistä ja naisista pettää...ei tarvitse kuin tulla tarpeeksi hyvä diili eteen, ni joka ihminen heruttaa. loppupeleissä voit luottaa vain itseesi. sen takia jengille nää pettämiset posselle suht pahoja paikkoja....luottoa on liikaa ja eivät tajua, et toinenkin on vain ihminen.
frendit ei muistuta tai vasikoi, jos on tullut hölmöiltyä..sen tietää ihan itse. en laske toisen muijan viereen sammumista/nukkumista pettämiseksi..se on suht tahatonta. suutelu aika selkeää. miksi vitussa pahentaa omaa tilaansa ja soittaisi vielä sille toiselle muijalle?