Vaikeuttaako...

Naiset, miten tupakanpoltto vaikuttaa/vaikeuttaa siihen, kiinnostutteko miehestä baarissa?
71271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kuka haluaa rakkaansa myrkyttävän itseään?
Kenen ilo on rakkaan kylmät kädet/jalat, katkokävely, keuhkoahtaumatauti/tukehtumalla kuoleminen, keuhkosyöpä, ennenaikaiset hautajaiset?
Haju, ulkonäköön tulevat vaikutukset ja rahanmeno ovat sivuseikkoja todellisten sairauksien rinnalla. Joillekin myös se tieteellisesti tutkittu ja todettu tosiasia, että tupakointi aiheuttaa ja lisää impotenssiongelmia miehillä, voi olla se ainoa syy miksi tupakoiva mies ei kiinnosta. Kannattaa
pohtia. Eikä tupakointi ole naisellekaan sen terveellisempää...

Äänestä

koska itse on sitten ällöä istua vieressä kun toinen vetelee henkosia ja suudellessa maistuu tupakka. jos polttaa on ainkin kohteliasta kysyä sopiiko se jos toinen ei polta. esim ruokapöydässä ei saa alkaa polttaan ateria päälle ravintelissa. Sitäkin näkee.

jos polttaa niin se ei kuitenkaan tarkoita sitä, että mies yli laidan vaan.

Äänestä

ainakaan muhun vaikuta koska iteki poltan. tässä tän hetkisen miehen kanssa kylläki suunnitellaan yhtaikasta lopettamista mutta saa nähä.
jos en polttais niin varmasti miehen tupakointi vaikuttais kiinnostumiseen pitemmällä aikavälillä, yhenyönjutuille ihan sama..

Äänestä

Sehän on paheista pienin. Ja naiset vastaavasti pahin...

Äänestä

...tuota koskaan tiedä kehen sitä rakastuu. Poltti se tai ei. Itse en polta. Monasti otellessani jotain, nuoret miehet ovat tulleet kysymään tulta... Ehkä jotkut jutunjuuren aloittaakseen, mutta hermosauhu pitää saada ja itse olen ehtinyt jo livahtaa ennen kuin se ollaan saatu sytytettyä... :)

Äänestä

En päästä tupakoivaa lähellekkään

Äänestä

Kyllä vaikuttaa. Varsinkin nettideiteissä. En tykkää hajusta, suukottelussa tulevassa maussa enkä yskimisestä. Pidemmällä aikavälillä myös terveysriskit korostuvat. En mäkään halua impotenttia miestä, sillä miehen pitää jaksaa...ja jaksaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


...tupakanpoltto kirjoitti:

Naiset, miten tupakanpoltto vaikuttaa/vaikeuttaa siihen, kiinnostutteko miehestä baarissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu