tätäkö elämältä halusin. odottaa, milloin hän soittaa, tulee käymään. muutama tunti silloin tällöin metsätiellä, hotellissa tai missä hänellä sopii tavata. pitää olla valmiudessa, sillä aikaa on vähän ja siinä ajassa pitää ehtiä rakastelemaan ,kuunnella kuinka huonosti avioliitossa menee,toinen ei ymmärrä jne.. lopuksi pitää katsoa ettei jälkiä jää, ettei rakkaani vaan jää kiinni. sitten taas odotellaan .
elämäni
jäteastiana
412201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
tuntuuko siltä todella sinusta ja rakastaako hän sinua?
Onko vaikeaa jos lopettasit jo jäteastiana olemisen.
minkä ikäinen olet ja onko sinulla ollenkan perhettä, tuskin kannattaa elää yksittäisiä hetkiä varten, sellaisesta jää vaan likainen olo, rakastelemisesta ei voi puhua, jos mies ei rakasta sinua, voit olla vain vaihtelua,olen sitä mieltä, että jos kaksi ihmistä rakastaa toisiaan, siis molemmat, yhdessä ololle ei ole estettä, nykyään eron saa lähes kaavakkeen täytöllä ja kukaan ei jää puille paljaille eli tulee toimeen.tuollainen metsätiellä tapaaminen on jotenkin lapsellista.älä hyvä nainen hukkaa vuosia ainutta elämääsi, luultavasti mies kunnioittaa perhettään,ei kai jälkien hävittäminen muutoin olisi niin tärkeää.
varmaan on laittaa poikki mutta jos et vastais koskaan hänen soittoonsa enää.
Kyllä hän jättää rauhaan.
Tiedän miltä toi kaikki tuntuu!!! Koska me naiset tajutaan se asia että meillä on valta lopettaa oleminen jäteastiana!
Annetaan niitten miesten riutua siellä seksittömässä ja kauheessa liitosaan, me naiset ollaan tehty miehille liian helpoksi asiat ja kun ne saa naisen tunteet koukkuun niin se on menoa sit.Jos me ei suostuttais oloon kakkosena, niin täällä suomessa olis paljon enemmän vapaita miehiä!!!
samaa olen kokenu ja nyt taas yli viikko ei ole mitään kuulunu mutta ei mene enää kauaa kun puhelin soi ja on taas tulossa tunnin vierailulle kun on niin kiire!
Luulin että eroaa mutta yhtä tuskaa on ollu viime ajat kun ei mitään kuulu,ilmottas edes että kaikki on loppu!
Onko tuttua?
kyllä se lopulta loppui, kun mies jätti, eikä niiden avioliitot ole aina seksittömiä, mies sanoi että oli käyttänyt minua virikkeenä ja kun soitin vaimolle, tämä halveksi minua ja kuulin että mies oli sovittanut vaimolle syrjähyppynsä suurella rahasummalla ja oli tehty krjallinen sopimus pelisäännöistä, näyttävät nyt ulospäin ystävieni mielestä onnellisilta, tunnen itseni naurunalaiseksi ja huonoksi.
mietippä monestiko mies on sanonut eroavansa, mitä kertonut perheestään, mitä puhunut teidän yhteisestä tulevaisuudesta, miten viettää vapaa aikaa vaimonsa kanssa.tiedätkö mitään siitä?
"Suomessa olisi paljon enemmän vapaita miehiä"? Sinä siis kuvittelet, että jos sinunlaisesi naiset eivät suostuisi kakkosen rooliin miehet eroisivat vaimoistaan ja sen kautta olisi olemassa vapaita miehiä? No hoh hoh. Samalla olisi enemmän rikkinäisiä perheitä, yh äitejä, onnettomia ihmisiä (kuten sinä).
No, tuolla logiikallasi en yhtään ihmettele että olet päätynyt kakkoseksi. Se sopii sinulle hyvin.
odotat näitä soittoja, jos mies ei ota yhteyttä pitkään aikaan soittelet itse, kuinka kauan raukka olet ollut näiden tunnin panojen varassa. Koeta ymmärtää, että et merkitse mitään miehelle muuta kuin ilmanen ilotalo käytössä, onko se mies sanonut mihin ne eroaikeet tyssäsi, te päätös itse, mies ei sitä tee ellei vaimo saa tietää, jolloin korvat luimussa palaa kotiinsa jos vaimo ottaa, ja jos ero tulee, et se sinä ole kenen kanssa jatkaa, tämänhetkinen kohtelu sen kertoo.
Ensinäkään minä en ole onneton! Onneton olin silloin kun rakastuin varatuun mieheen ja jatkoin pitkään suhdetta häneen! Teillä vaimoilla taitaa olla kuvitelma päässä et olette jotenkin korvaamattomia!
Tiedän monta tapausta jossa mies on jättänyt vaimon, sen takia että vaimo ei ajattele miehensa tunteita ja tarpeita!!!
Itse ole itsevarma ihminen tällä hetkellä ja tiedän että minunlaisella naisella olisi monta VAPAATA ottajaa, mut odotan sitä oikeeta tunnetta ja sitä että haluan olla ja rakastaa!
Samaa voisin sanoa sinulle, että tolla logiikalla en yhtään ihmettele että olet päätynyt petetyksi tuleen rooliin!!! Mitä tohon minunlaiseni nainen tulee, niin kuvitteletko olevasi parempi ihminen? Millä mitaat sen kuka on sellainen ja kuka tällainen....elämä ei ole mustavalkoista vaan kirjavaa!
Miten pitkäaikainen suhde rakastamaasi varattuun mieheen päättyi, ettei vaan mies valinnut vaimoaan, jota todella rakasti. Perhe on paras!
Päätty siihen, että itse lopetin!!!! Vaikka olen ollutkin kakkonen ei se tarkoita sitä että mulla ei olis aivoja! Ja oikeesti jos miehillä todellakin on se ihana perhe kotona ei ne lähde leikkimään muitten naisten kanssa!!!!
myös naiset, mutta miehille se on helpompaa, nainen voi olla virike, totuus on, että horoja on ollut kautta aikain,hyväksy vain se ja jälkensä se varmaan on jättänyt, mutta, jos on suurempi kaupunki, et ole niin leimattu
Horoa musta ei saa tekemälläkään........pukkejakin on ollu kautta aikain!
Vitsi et tunnut tosi järkevältä ihmiseltä ja sanon sen ihan vitsinä :)
Eiköhän se virike pitäis olla kotona "eikä tälläsen horon luonna"
Huomaa et olet ihminen joka ei osaa ajatella kuin yhdellä tavalla!!
mies joku pyhimys joka saa käydä vieraissa ilman että saa huorapukiksi sanoa.
se seurustelu varatun miehen kanssa on kyllä leimansa jättänyt ja ei ole todellakaan meriittiä, kun tapaat sen oikean. toinen nainen tai mies, voi olla hyvä virike, jos avioliitto on urautunut, onhan se tietysti ikävää käyttää toista välineenä, ja huorapukki nimitystä saa käyttää, pukkihan käy silloin huorassa.
"Joka itse on täydellinen ihminen ja ei tee koskaan virheitä"
Tiesitkä sitä että jokaisella meistä ihmisellä on menneisyys ja yksi hairahdus kultaiselta tieltä tuskin kaataa mun tulevaa suhdetta ja jos kaataa niin sitten se ei ole aitoa!!!
voi onnistua sillä ex-mieheni rakentaa uutta taloa hänen kanssa ja he ovat jo kun olin aviossa ex-ni kanssa seurustelleet salaa vuosia.
Silti sillonen mieheni valitsi kakkosen ja minä jouduin luopumaan.
Eli ai kakkonen aina jää yksin.
Varmaan he elävät onnellisina sillä vaikka meidän koti särky heidän suhteen takia se ei tarkota etteikö heillä onnistu sillä eihän taloja rakennella huonolle pohjalle.
eli vaikka olen petetty vaimo, niin mieheni ei ole tarvinnut elää puutteessa ennen eikä jälkeen ulkopuolista suhdettaan. Lisäksi ei ne liitot niin kauheita ole, kuten miehemme teille ehkä niin kertoo. Eihän ne miehet saa seksiä teiltä, jos he sanoisivat, kuinka hyvin kotona pyyhkii.
perusteella oot kyllä ansainnu itsellesi sen pettävän miehen!
Varmaan kiva ajatella et missä kaikkialla se mies on sitä kusista suolenpätkäänsä uittanu ;)
etten ole tehnyt huorin, kuten sinä!
Revi sitten siitä. Tosi asia on, vaikka kuinka haluaisit sitä muuttaa, että sinä olet saanut pysyvästi huonon naisen maineen, ja jopa läheisesi tietävät sen. Ei kovin mairittelevaa.
Minun elämäni on ollut hyvinkin kirjavaa, mutta sinä et ole nähnyt kuin omat halusi. Harmittaa varmaan että jäit kakkoseksi...
luin tätä viestiketjua ja en malta olla kirjoittamatta, kantaaottamatta itse asiaan ykkönen-kakkonen ,sinä entinen kakkonen edellisenkin viestin perusteella olet karkea ihminen, sivistymätönkin.
Ota huomioon että mä voin olla muulla tavalla sua paljon parempi!!!!Jokainen tekee joskus virheitä niin sinäkin!
Huonoa mainetta mulla ei ole, eikä koskaan tule!Sulla sen sijaan voi olla maine että voi sitä raukaa kun katselee miestä joka pettää sitä mennen tullen! Ja mitä mun haluihin tulee niin sillä miehellä oli vielä kovemmat halut!
Mitä tulee tohon kakkosena olemiseen niin se on kohdaltani loppu ja en koskaan voisi uudestaan koskea vaatun miehen kusiseen suolenpätkään....onhan se uinnut vaikka missä kolossa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Kiireessä kun kirjoittaa ;))))
miehestänne että eivät narraa meitä yksineläviä naisia.Teidän syy jos hakevat muita koska ette pidä puolianne.Kakkoset ei edes tiedä aina että mies on varattu.
Kaikki ihmiset eivät ole samanlaisia ja toiset osaa sanoa asiat niin kun ne on, vaikka sit karkeesti ja sivistymättömästi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sinun tautisessa kolossasi, jossa on uiskennellut moni moni moni muukin "suolenpätkä"...yök! Oletkos muuten käynyt testeissä? Kannattais varmaan.
Muuten, et siis oikeasti tiedä mitä sinusta puhutaan??? NO, voi olla hyväkin ettet tiedä... Sulle tulis vaan paha mieli.
ihan sama kenen miehen kanssa ne naiskelee! Pääasia että edes joku joskus kiinniittää niihin huomionsa.
ykköset että kaikki ei ole kakkosen syy!
millä perusteella?
Sekö sinua vaivaa, kun suhteestamme ei puuttunut, eikä puutu seksiä, vaikka mieheni pettikin?
Muutoinkin ns. arki sujui hyvin. Ainoa asia mikä yleensäkään suhteessamme on mättänyt, on tämä kakkos naikkonen. Ilman mieheni pettämistä olisimme vieläkin todella hyvin ja rakastuneesti naimisissa.
Selitys kaikelle jälkeen päin vaihtelun puute....
Mun kolossani ei ole uinnut kun pari ihmistä, että tiedoksi vaan!!!!!!!!!
Hatsos en ole mikään helpponakki ja mies joutui tekemään noin puoli vuotta töitä ennenkuin pääsi mun kolooni kastelemaan kusista suolenpätkäänsä
kukaan ei saa ihmiselle mitään, jos tämä valehtelee. Ei edes vaimot tiedä missä mies menee, jos tämä oikein haluaa. Kuitenkin tähdennän, että mikäli jatkaa suhdetta saatuaan tiedon, että tämä on varattu, niin se jo osoittaa tämän moraalin tason.
netin kautta ja seurustelimme puoli vuotta sä-postin kautta kunnes hän tuli käymään.
Sain käsityksen että hän on eronnut mutta kun pääsi kotiini hän sano heti että ei eroa vaimostaan.
Olin shokissa mutta juttelimme ja en tajunnut että sille olisi pitänyt antaa kenkää.
täytyy sanoa, että mielestäni olet hyväksikäytetty mikäli menit sänkyynkin asti.
Kenkää tuollainen mies tarvitsisi. Ainoa asia tämän miehen puolella oli, että hän sanoi sinulle olevansa vielä naimisissa. Sinun olisi todella pitänyt heittää tämä ulos ja kiittää siihen astisesta seurasta
soittaa sano että pieni hetki yhdistän jätehuoltoon.
Ihmiset ei ole jäteastioita.
Kai se on itsestäsi kiinni. Sinulla on valinnan avaimet. Mieti nainen!!!
eli "jäteastia" nainen valitsee oman kohtalonsa - joko jää suhteeseen tai sanoutuu siitä irti. Mies ei itsenäisen naisen puolesta tämän asioista päätä. Näin on juttu.
Itselläni on ollut netissä ikään kuin harjoituskappaleena tällainen 3 lapsen isä ja ukkomies, jonka avioliitto on "niiiin hirveä ja vaimo todella kamala". Minkäänlaista aikomusta minulla ei ole tavata tätä miestä eikä tosielämän suhdetta hänen kanssaan luoda. Kunhan kirjoittelen netissä ja juttelen puhelimessa. Voi olla, että tämä toimii hänelle terapiana ja hyvä niin. Itselleni yhteydenpito edustaa mielenkiintoista tutkimusmatkaa ukkomiehen sielunelämään ja ajatusmaailmaan. Olen oppinut tästä paljon tosielämän varalle!
on kaatopaikka!
mitä ihmettä naiset täällä kirjoittelee?? Ovat kuin pikkulapset hiekkalaatikolla. Luin kaikki edellä olevat tekstit ja ihmettelen suuresti sitä miten naiset aina jaksaa puolustella miehiä ovatpa naiset sitten ykkösiä tai kakkosia. Ei aikuinen mies ole mikään aivoton otus. Hän itse tekee päätöksen siitä että haluaa pettää. Eikä siihen mitkään puolustelut auta. Jos miehellä on huonot olot kotona niin miks ei keskustele vaimonsa kanssa? Sitä myös ihmettelen miksi vaimot aina syyttää niitä ns toisia naisia. Eivät nämä naiset ole vieneet ketään miestä väkisin mihinkään. Omasta halustaan miehet pettävät. Selityksiä aina löytyy runsain mitoin mutta mikään ei sitä tekoa muuksi muuta. Tietty ns kakkosnaisillakin voisi olla omat moraalisääntönsä niin etteivät sotkeutuisi varattuihin miehiin. Valinta on aina naisen. Tietty on niitäkin tapauksia joissa ei todella tiedä miehen olevan varattu mutta jossain vaiheessa se kuitenkin paljastuu ja silloin sen miehen voi jättää. Naisten pitäisi olla kimpassa keskenään eikä syytellä toisiaan. Ei kadehtia puolin eikä toisin. Mutta jos miehistä aletaan tappelemaan niin huh huh. Järjenkäyttö on sallittua, myös naisille:)))). Ei sellainen mies ole naisen arvoinen joka pettää ja selittelee toilailujaan milloin mitenkin. Siitä huolimatta tsemppiä kaikille naislle:)))).
hyvä ihminen! Missä on ylpeys ja itsetuntosi???