Tiedän kenen biisi

eli Sari Kaasisen, mutta mistä löytyis sanat?

*minä sulle, sinä mulle kuin taivahan tähtönen* jne

Oli muistaakseni jossain kilpalussa mukana, Syksyn Sävel-kenties. Vuosikymmen kait 1980.
3238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

-Suomalaisten laulujen lyriikoiden julkinen käyttö ilman asianomaisten lupaa on KIELLETTY. Siksipä et löydä netistä lyriikoita à la finnois.

-Biisi on 90-luvun puoliväliltä, löytyy ykkösraitana EMO-compact disciltä, jossa on mukana laulujen sanat, muistaakseni myös englanniksi.

-Lainaa CD, sillä se ei ole myynnissä enää.

Äänestä
  • mutta löytyy niitä kuitenkin, esim www.lirama.net

    Tosin Kaasisen lyriikoita ei tuollakaan ollut.

    Äänestä

ja kumarrus molemmille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylli.Kyllä kirjoitti:

eli Sari Kaasisen, mutta mistä löytyis sanat?

*minä sulle, sinä mulle kuin taivahan tähtönen* jne

Oli muistaakseni jossain kilpalussa mukana, Syksyn Sävel-kenties. Vuosikymmen kait 1980.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu