toivonsa kadottanut

olen raskaana ja onneni kukkuloilla siitä.kun tutustun mukavaan mieheen,jossain vaiheessa hän sanoo että ei kykene sulattamaan toisen lasta,jonka isä ei ole kuvioissa mukana.mie kun haluaisin miehen joka rakastaisi mua ja pystyisi sietämään lapseni.taitaa olla turha toivo.olis niin ihana tietää et joka aamu saa herätä rakkaansa vieressä,on joku jota rakastaa ja joku joka rakastaa.
3438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ilman miestä?
On naisia jotka haluavat vaan sen lapsen ilman miestä, sinä myös sen miehen. Miksi sitten olet raskaana ilman lapsen isää?

Tiedän kyllä tapauksia että raskaana oleva on tavannut miehen ja heistä on tullut perhe. Mies ottanut lapsen omakseen.
Kunhan miehelle kertoo heti että on raskaana (jos ei näy) taikka lapsen syntymän jälkeen kertoo lapsesta. Selviää heti hyväksyykö vai ei.

Äänestä
  • Oletko tullut raskaaksi parisuhteessa ja ero tullut sen jälkeen vai oletko vaan ollut huolimaton jonkun satunaisen tuttavuuden kanssa? Eli onko lapsi seurausta vakavemmasta aikaisemmasta suhteesta ja onko mies mahd. jättänyt sinut kuultuaan tulevansa isäksi? Aikasta hankala tilanne=( Jotenkin ajattelen että tämä toinen mies pelkää astua ns "isähahmon" asemaan...varsinkin jos et ole lapsen biologisen isän kanssa kovin vakavasti seurustellut ennen lapsen syntymää. Kunnollinen mies kyllä hyväksyy lapsen jos rakastaa sinua! Ei muuta kuin voimia!

    Äänestä

  • vaimoke kirjoitti:

    Oletko tullut raskaaksi parisuhteessa ja ero tullut sen jälkeen vai oletko vaan ollut huolimaton jonkun satunaisen tuttavuuden kanssa? Eli onko lapsi seurausta vakavemmasta aikaisemmasta suhteesta ja onko mies mahd. jättänyt sinut kuultuaan tulevansa isäksi? Aikasta hankala tilanne=( Jotenkin ajattelen että tämä toinen mies pelkää astua ns "isähahmon" asemaan...varsinkin jos et ole lapsen biologisen isän kanssa kovin vakavasti seurustellut ennen lapsen syntymää. Kunnollinen mies kyllä hyväksyy lapsen jos rakastaa sinua! Ei muuta kuin voimia!

    Suhteessa olimme,lasta yritimme yli vuoden.häitä piti viettää kesällä,mutta kun ukko kuuli et olen raskaana jätti kahden viikon päästä ja muutti uuden muijan luo.Mitä en ymmärrä kuinka se on sen löytänyt kun yhdessä oltiin melkein 24h7vrk/7pvä viikos....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mamiksi pian kirjoitti:

olen raskaana ja onneni kukkuloilla siitä.kun tutustun mukavaan mieheen,jossain vaiheessa hän sanoo että ei kykene sulattamaan toisen lasta,jonka isä ei ole kuvioissa mukana.mie kun haluaisin miehen joka rakastaisi mua ja pystyisi sietämään lapseni.taitaa olla turha toivo.olis niin ihana tietää et joka aamu saa herätä rakkaansa vieressä,on joku jota rakastaa ja joku joka rakastaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu