Magnum 6

Millaiset kokemukset uudesta magnumista?

Taustat ihan hyvät, asiakkaat pitivät. Yhden viikonlopun oli mukana. Erittäin positiivinen palaute.

Taustat ei ehkä kuitenkaan ihan vastannut alkuperäistä,kuten aiemmissa magnumeissa. Varsinkin Shanghain valot.
1365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kävin biisejä läpi parin ammattimuusikon sekä muutaman aktiivisesti karaokea laulavan kaverin kanssa ja viikonlopun ajan keikalla ko. levy oli myös mukana.
Mielestäni ei niin hyvät taustat verrattuna MG 1-5 levyihin- mm. Kuuntelen ja mainitsemasi Shangain valot olivat pikkuinen pettymys taustoiltaan / sovituksiltaan, mutta uuden hinnoittelun mukaan ihan ok- ostos. Biisivalikoima nykytrendejä seuraavan levytuottajan onnistunut kokonaisuus. Lähes poikkeuksetta hittejä- juurikaan täytebiisejä en löytänyt. Tippaakaan väheksymättä tai aliarvioimatta, niin kyllä Olavi Virtaa & muuta klassikkotavaraa on jo aivan riittävästi tarjolla useankin levymerkin repertuaarissa. Sellaista ei enempää kaivata, vaan juuri näitä biisejä, joita kuulee radiossa ja tasokkaiden keikkabändien menonnostattajabiiseinä.
Kannattava ostos- koko sarja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minäpä minä kirjoitti:

Millaiset kokemukset uudesta magnumista?

Taustat ihan hyvät, asiakkaat pitivät. Yhden viikonlopun oli mukana. Erittäin positiivinen palaute.

Taustat ei ehkä kuitenkaan ihan vastannut alkuperäistä,kuten aiemmissa magnumeissa. Varsinkin Shanghain valot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu