Japani-fanit tänne!

Kyo wa kawaii

Mitä mieltä olette Dir en Greystä? se on ihana bändi, tai Malice Mizer? Loliata on hianoa muotia. MiniMonikin on hyvä.

7

527

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksijapanifani

      mä kuuntelen aika paljon j-rokkia, esim. dir en grey , janne de arc, miyavi, malice mizer, mucc, an cafe, plastic tree, gazette, luna sea, x japan jne. mut mistä mä voisin löytää lyriikkoja?

    • akibastyle

      no en varsinaisesti j-rockista tykkää mutta muuten kyllä japani kiinnostaa,katson paljon animea ja muuta säläää.(saatan lähteä japaniin vaihtooppilaaksi :D)

    • Diru_girl

      DIR EN GREY ON MAAILMAN PARAS BÄNDI!!!!!!!!

    • hide vei

      niin.. genreen mukaan siis. Vaan mistäpä lättyjä ostatte tänne suomen maalle?? Kovasti tekis mieli rahansa niihin laittaa ku netistä imurointi käy luonnon päälle. Nettikauppojahan on varmasti vaik kuinka mistä cd ja dvd tavaraa sais. Dirun keikalle ku viel pääsis^^

    • asdfghk

      Vihaan sitä kaikenmaailman Japani-söpöilyjä ja niitä ihq japanilissuja. Ei japani ole pelkästään mitään helkutin söpöilyä ja tyttöanimea! Kattokaa Battle Royale ja pelatkaa Final Fantasy VI/VII/VIII/IX. Älkää aina vaan kiinnittäkö huomiota mihinkää söpöilyyn tai ihquiluun. Japaniin sisältyy paljon muutakin. Japanilaiset osaavat luoda hienoja tarinoita, upeaa musiikkia (ei mikään vitun ihq-jumputus!) ja persoonallisia hahmoja animeissa ja peleissä, mutta teillä kaiken hyvän peittää se saamarin söpöily. Pahoittelen liian agressiivista mielipiteenilmaisuani, mutta aihe sattui olemaan arka paikka minulle..

    • Rakastan!

      ah Dir en Grey! :3 rakastan! (-3-)

    • lokhojbgoub

      mieluummin Dir Es Traits

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      228
      3945
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      139
      1418
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      126
      925
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      909
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      288
      759
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      757
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      736
    Aihe