Laitoin kokeeksi ilmoituksen moneen palveluun, missä etsin vain LUOTETTAVAA naista. Mitään muuta kriteerejä ei ole. Ei yhtään vastausta, tosin ei tuo mitään uutta ollut, kun eihän naiset ole nykyään luotettavia.
nyt se on todistettu
tutkija1
181070
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Jos törmäisin tuollaiseen ilmoitukseen, profiloisin sinut seuraavanlaisesti;
1. Etsit ilmoituksessa itsellesi tylsää vaimoketta, joka tyyliin imuroi tai sitten seuranpitäjäksi. Hanki koira.
2. Olet hyvin katkera viimeisestä suhteestasi, jossa sinua petettiin. Olet äreä.
:D
-savolaaset ku pekuloi,nii kuulijoolle siirtyy vastuu.... ;)
Tuletko vaimokseni? Osaatko käyttää haulikkoa? Voisimme yhdessä vartioida yhteistä kotiamme tunkeilijoilta. ;D
Aika pieleen menneen päätelmän teit:
"Etsit ilmoituksessa itsellesi tylsää vaimoketta,.."
Miten mies voi vaikuttaa naisen tylsyyteen ? Kyllä se on naisesta itsestään kiinni.
"joka tyyliin imuroi"
Mikä siinä siivoamisessa on niin vaikeaa ? Minäkin, mies, olen siivonnut omaa kämppääni iät ja ajat. Nykyisin voi käydä jopa niin, että nainen on se osapuoli, joka ei osaa siivota saati laittaa ruokaa.
"tai sitten seuranpitäjäksi"
Eikö parisuhteessa kumppanit ole samalla kertaa seuraa toisilleen ? Vai ymmärsinkö väärin ?
"Hanki koira"
Saatan hankkia ehkä vielä kissankin. Kas nuo ovat uskollisempia ja lisäksi vähemmän taipuvaisia 'selkäänpuukotukseen'.
Millanen ilmoitus, ei ole muutkaan päteneet.
ole koskaan haulikolla ampunut, mut ei sen luulis olevan sen vaikeampaa. Mut ei meillä menis mitenkään, mie kun tykkään tunkeilijoista:)
Tai sitten vaan pottuilet. En tiä. Mut en tarkottanu naisen persoonaa sillä tylsyydellä, vaan adjektiivi kuvasi vaimoketta-sanaa.
Eikä siivousta vastaan tarvitse mitään olla. Voisi myös sanoa, että hoitaa arkisia askareita. On mielestäni kuvaavampaa ja parempaa äidinkieltä käyttää esimerkkejä, tuo vaihtelua tekstiin, ettei se muutu tylsäksi.
Tottakai kumppanit samalla tuovat myös seuraa toisilleen, muuta en pitäisi sitä parisuhteen funktiona. Kyllä sille muutakin tarkoitusta pitäisi olla. Ja ilmoituksessa saattaa olla kaiku, että muuta ei edes haeta.
Itsekkin tykkään enemmän kissoista.
:D
Ilmoitus on kirjoittajansa näköinen. Tylsä ilmoitus yhdistetään tylsään ihmiseen. Ilmoitus toimii vähän niinkuin käyntikorttina, persoonalliset ilmoitukset houkuttelevat ottamaan lisää selkoa kirjoittajastaan. Ethän baariinkaan mene virttyneissä pyjamahousuissa jos toivot tekeväsi tuttavuutta vastakkaisen sukupuolen kanssa..toivon ainakin!
Täällä kun niitä ilmoituksia sitten mahtuu samanlaisia 13 kipaletta tusinaan, niin erottuaksesi massasta, sinun tarvitsee olla luova ja jollain persoonallisella yksityiskohdalla koittaa tuoda itseäsi esille.
en käy baareissa.
sittenhän tilanne on täysin eri, suonette anteeksi.
En oikein usko, että baarista löytyy mitään ns. kunnon naista.
Tuskin minäkään sieltä baarista löydän itselleni kunnon miestä. Enpä ole aikoihin jaksanut käydä edes katsastamassa.
Mutta jännä toi jo yleistäväksi totuudeksi muodostunut uskomus, etteikö baarista muka löytäisi enää kunnon kumppania. Koen olevani ihan normaali, kunnon kansalainen jolla vieläpä ihan nätti ulkomuoto. Verrattuna baareissa pörrääviin bilehileisiin, näytän varmasti siltä kuin olisin juuri maalta muuttanut. Ja olethan säkin baarissa joskus käynyt? Ja olet ihan kunnon miehiä? Niinpä en allekirjoittas totakaan, etteikö siellä kunnollisiakin liiku..
hyvä pointti, tosin minä en ole baarissa ollut elämäni aikana kuin pari kertaa.
Hyvä kirjoitus:)
..eikös? ;)Toivoa elää siis kaikkialla kaikissa paikoissa.
Eläpäs viitti yleistää!!
Samaa voi sanoa teistä miehistä!!!!
mieheltä, jolla on tosi huono itsetunto tai olet vaan tosi tylsä
Jos mies etsii vain ja ainoastaan luotettavaa naista, minä tulkitsen että hän on ukkomies joka etsii seksiseuraa. Ja jos koko ilmoitus on suunnilleen tuossa niin aika hiljaista pitelee muutenkin, miksi ihmeessä tuollaiselle vastaisi kun on satamäärin paremminkin tulkittavia ilmoituksia?
eli ei ole huora joka jakaa persettä jokaiselle vastaantulijalle. Ja johon voi luottaa. Sitä minä tarkoitan.