OVI AUKI..

edestä ja takaa, ei vaan kukaan eksy ees kafeelle tai sitikalle, kyl on niin kumma juttu etten ymmärrä???
2288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitä jos yrittäisit kommunikoida ajatuksesi sillä tavalla, että joku ymmärtää mistä sinä puhut?

Suosittelen kyllä kaikille että opettelevat omaa äidinkieltään edes vähän.

Äänestä
  • eopä oo ovi avoinna liian tärkeileville uroille..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


se yksin nukkuva kirjoitti:

edestä ja takaa, ei vaan kukaan eksy ees kafeelle tai sitikalle, kyl on niin kumma juttu etten ymmärrä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu