Esivoitelupumppu

Löysin netistä mielenkiintoisen varusteen tekniikan miehelle: Pre-Luber esivoitelupumppu.

Laitteen käyttöä esitellään tarkemmin
osoitteessa:

http://www.pre-luber.com/

Onko kenelläkään tietoa, tuoko joku näitä maahan ja kuka myy?
1326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomessakin valmistetaan vastaavaa paineakkua (ei sähköinen) jolla ruutataan öljyä kiertoon ennen käynnistystä. Telkussa oli joskus muinoin ohjelma tästä laitteesta ja sen keksijästä. Olipa tehnyt itse kaikki kokoonpanolinjan koneetkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Topias kirjoitti:

Löysin netistä mielenkiintoisen varusteen tekniikan miehelle: Pre-Luber esivoitelupumppu.

Laitteen käyttöä esitellään tarkemmin
osoitteessa:

http://www.pre-luber.com/

Onko kenelläkään tietoa, tuoko joku näitä maahan ja kuka myy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu