Absolut Torr

Olen näitä keskusteluja lukiessani saanut vinkin, että Absolut Torr olisi paras mahdollinen konsti estää hikoilu ja hienhaju. Olen testannut sitä ja kyllä se todellakin on tehokas. Ainoa haittapuoli on se hirvittävä kutina! Olen yrittänyt pestä kainalot hyvin ja kuivata ne ennen aineen lisäämistä, mutta silti kutiminen jatkuu monena päivänä. Onko sen vähentämiseen mitään konstia ???
51295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kuivaa iho vaikka hiustenkuivaajan viileällä vaihteella ihan rutikuivaksi. Levitä sitten AT ja jatka viileän ilman puhaltamista, koska aine ei ala tosiaankaan vaikuttaa heti. Sitten katsele vaikka televisiota tunti makailemalla kädet yläviistossa sohvan selkänojalla. Minua tämä auttaa, jos edellisestä käyttökerrasta on muutama viikko aikaa; jos viikoittain käytän, tätä ongelmaa ei ole.

Joskus on kyllä yöllä lähdettävä pesemään tökötti pois tai raavin itseni hengiltä. Yleensä kuitenkin toimii.

Äänestä

Mulla AT:n käyttö ensimmäisellä kerralla oli yhtä tuskaa.. Kainalot kutisi ja iholle nousi kammottava punainen ihottuma. Sitkeästi kuitenkin pidin ainetta koko yön ja aamulla pesin pois. Nykyään iho on jo senverran tottunut aineeseen, ettei se tunnu juuri miltään.

Itse rasvaan kainaloiden ihoa perusvoiteella, jos kutinaa ilmenee. Olen käyttänyt Aqualan L:ää ja se on tuntunut sopivalta.

Kyllä kuivien kainaloiden eteen voi vähän jopa kärsiäkin, sillä elämä on muuttunut täysin AT:n ansiosta!

Äänestä
  • Täällä sama juttu, rasvaus auttaa ja jos tuntuu että perusvoide ei tepsi tarpeeksi niin lääkemäinen hydrocortison tms ainakin auttaa.

    Äänestä

  • Joo, kyllä tämä sen verran hyvä aine on, että kannattaa kärsiäkin. Yritänpä tuota rasvauskonstia vielä.

    Äänestä

Käytän itse kerran viikossa. Ensimmäisellä kerralla kirvely oli toisessa kainalossa kamala. Pesin aineen pois noin tunti laiton jälkeen siitä kainalosta. Kainalot olivat molemmat yhtä kuivat seuraavana päivänä. Seuraavalla viikolla tätä kainaloa ei kirvellyt mutta toista kyllä. Sama juttu pesin aineen pois. Ja tehosi silti. Eli ei sitä välttämättä koko yötä tarvinnut pitää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


par kirjoitti:

Olen näitä keskusteluja lukiessani saanut vinkin, että Absolut Torr olisi paras mahdollinen konsti estää hikoilu ja hienhaju. Olen testannut sitä ja kyllä se todellakin on tehokas. Ainoa haittapuoli on se hirvittävä kutina! Olen yrittänyt pestä kainalot hyvin ja kuivata ne ennen aineen lisäämistä, mutta silti kutiminen jatkuu monena päivänä. Onko sen vähentämiseen mitään konstia ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu