Eli sellaista ihmettelen kun monta mun tuttua om mennyt joskus reilusti alas kiloissa mutta kaksoisleuka on pysynyt. Eli miten sen saa pois? Kysyn tietenkin ihan omalta kannalta kun yritän tässä laihdutella ja iloksi onkin mennyt noin 4 kg viikossa ( mulla on reilusti ylipainoa).
Leuka
tevoni
2392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
just yhdestä liikuntalehdestä luin, että kaksoisleukaa voi harjoittaa nii, että se häviää tai pienenee ja sen tuloa voi ehkäistä! ite en oo kokeillu tätä kuin pari kertaa, joten ainakaan vielä näkyviä tuloksia ei ole, enkä siis osaa sanoa, toimiiko se, mut kannattaa kokeilla!
homma menee näin: katse melko ylös niin, et just toi kaulan osa kiristyy. sit kieli kitalakeen ja koitat niellä. tuntuu hankalalta aluksi, mutta huomaat heti että se tuntuu kaulan lihaksissa. tällaisia toistoja 3-5 pari kertaa päivässä, ei sen enempää kerralla. kokeile
Eli kiitos vastauksesta ja ruvetaan treenaamaan :-)