Millä tapaa...

aloitat päiväsi,rutiineja jota ilman et pääse liikkeelle? Ite täytyy ensinnäkin laittaa kello tarpeeks aikasin soimaan,koska tulee painettua torkkua monta kertaa,ennen ku pääsee ylös.Kahvia on pakko saada pari kupillista,syödä kunnon aamupala ja kuunnella samalla radio cityä,se on ihan must setti! ;)
10710
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Heti ekaks vesilasillinen,sitten tupakka ja partsille. Sitten kaurapuuro mustikkasopan kera.
Heti sitten kahvia ainakin 2 kuppia.Kelloa en laita soimaan-herään klo 5:00 -ja heti ylös.
Radio auki tietenkin kaiken ekana-radio city.
Kaikilla meillä on omat tavat ja tottumukset.
Sitten puolentunnin jälkeen taas kahvia ja tupakalle.

Äänestä

mitään rutiineja.

Joskus herään aikaisemmin ja jotain puuhastelen. Surffaan, ehkä kahvia/teetä, syön jos muistan, luen lehtiä jos saan tekstistä selvää, luen ehkä kirjaa joka jäi yöllä kesken jne...

joskus sit liikkeelle lähtöön menee noin 15min heräämisestä :)

Äänestä

liikkeelle pääsee mut jotenki vaan päivä ei ala oikein jos aamu ei mee tietyn kaavan mukaan.Mulla se on herätys n. 30 minsaa aikasemmin kun juna menee, kahvit tulille, odotellessa aamu-tv:n uutiset, kupillinen kahvia,rööki,vessaan aamukakille (joskus tulee niin kiire et joutuu polttaan röökin loppuun pöntöllä :-) ,hammas / naama pesu,jos on aikaa niin pikkasen lettiä kuosiin ja sit onkin yleensä jo niin kiire junalle et joutuu juokseen loppumatkan.

Äänestä
  • Ei saa kertoa tollasia kakkakertomuksia...söin just samalla kun luin *nielaisee leipää takellellen*... vai että joskus joutuu vielä pöntölle sätkä suupielessä *reps*

    Mun aamurutiinit:

    Kello soimaan.

    Haukottelua...kahvi tippumaan aamupala

    Haukottelu loppuu kahvin saantiin.

    Suihkuun.

    Hiustenkuivaus

    Meikkaus

    Käsilaukun tsekkaus, että kaikki mukana.

    Hellan ja kahvinkeittimen tarkastus n. 3 kertaan :P

    Kiireen vilkkaa matkaan. Töissä n. 5 min. vaille tasan.

    Äänestä

  • Tyttis27 kirjoitti:

    Ei saa kertoa tollasia kakkakertomuksia...söin just samalla kun luin *nielaisee leipää takellellen*... vai että joskus joutuu vielä pöntölle sätkä suupielessä *reps*

    Mun aamurutiinit:

    Kello soimaan.

    Haukottelua...kahvi tippumaan aamupala

    Haukottelu loppuu kahvin saantiin.

    Suihkuun.

    Hiustenkuivaus

    Meikkaus

    Käsilaukun tsekkaus, että kaikki mukana.

    Hellan ja kahvinkeittimen tarkastus n. 3 kertaan :P

    Kiireen vilkkaa matkaan. Töissä n. 5 min. vaille tasan.

    me kakitaan,mitäpä totakaan kaunistelemaan sen enempää :-)

    Äänestä

herätys oli aamulla 6.15
heräsin tosin 6.13
aamusuihku hampaiden pesu
aamupala 2kpl leipiä muki mehua.
autossa 6.22
ja eikun työmaalle.

pystytkö samaan?

Äänestä
  • nopeeta!Eipä sama onnistu meikäläiseltä,kyl tunti ainaski menee ennen ku pääsee lähteen töihin!

    Äänestä

herään kun aurinko paistaa ikkunasta (yleensä n. klo 7 tähän aikaan vuodesta (talvella pitää käyttää herätyskelloa)), käyn vessassa ja suihkussa, juon kupillisen espressoa, pesen hampaat.

Äänestä

Ylös, kahvinkeittimeen roinat, paskalle ja kuselle, kone auki ja töihin (etätöissä), kahvin valmistuttua kolme kuppia putkeen, tämän palstan ja mailien selaus ja siitä se patatylsä arki jatkuukin.

Äänestä
  • kovin tylsältä! Tee ny hyvä mies(?)elämälles jotain!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


neito82 kirjoitti:

aloitat päiväsi,rutiineja jota ilman et pääse liikkeelle? Ite täytyy ensinnäkin laittaa kello tarpeeks aikasin soimaan,koska tulee painettua torkkua monta kertaa,ennen ku pääsee ylös.Kahvia on pakko saada pari kupillista,syödä kunnon aamupala ja kuunnella samalla radio cityä,se on ihan must setti! ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu