Maiharit naisella?

ruinrose

Sopiiko maiharit naisille ollenkaan?

17

3055

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta

      makukysymyshän tuo on :)

    • Nadja.

      kyllä mä ainakin käytän maihareita :D sopi tai ei. mut kyllä ne musta sopii naisille kans, riippuu tietty vähän kantajasta.

      • qäefyupyp

        Miksi maihareita kannetaan eikä pidetä jalassa?


    • tyttååå

      heh. mä oon vasta 13 vuotta ja mulla on maiharit miesten puolelta yli mageet farkut ja huppari :D

    • jos haluaa näyttää...

      miehekkäältä / sotilaalta kenttätilanteessa / ...

      Naiselliset ne eivät ole.

      • N 32v

        Naiselliset ne eivät ole, mutta sitä ominaisuutta en kaipaa klo 07 aamulla kun kävelen duunipaikalle hirveässä räntäsateessa. Ei tarvi paljoa varoa mihin astuu, pitävät vettä.

        Silloin kun haluan olla naisellinen, en sitten taasen niitä pue ylleni. Niin yksinkertaista sekin on.


      • Tykkään

        Mullapas onkin naiselliset maiharit,,,valkoiset ja erittäin söpöt!!!


    • N 32v

      Ja pidänkin niitä, ovat kävellessä todella hyvät, sekä kesin että talvin. Talvisin toki kunnon pohjalliset. Näin siis arkena. Tottakai tätini viis kymppisille laitan ne avokkaat.

      Ja olen ihan normaali hetero nainen.

    • Maiharit<3

      itekkin käytän maihareita. IHANIAA.

    • Kettukarkki

      minusta ne on seksikkäät jopa jos on muuten tyyli hallussa. nehän korostaa kauniisti siroja pohkeita!

    • maiharit jalassa

      Minä ainakin käytän, turvajalkineita joissa on kärkisuoja, lämmin vuori ja antistaattinen pohja.

    • joskus sopii, joskus ei

      Riippuu miten on muuten pukeutunut. Kunnon punkkarimimmi tai muu vaihtoehtomisu ei mihinkään muihin kenkiin voisikaan pukeutua, silloin maiharit iskee kuin nyrkki silmään. Mutta jos muija on joku perusbööna niin pinkin t-paidan ja henkkamaukan bootcuttien kanssa maiharit näyttää vain kömpelöiltä ja typeriltä.

    • Miks ei sopis???

    • Täti 39.5 v.

      Jo käytössä eri pituisilla varsilla ja kärkivahvikkeilla jo vuodesta -83. Toki kaapista muitakin kenkiä löytyy, mutta maiharit ne parhaat jalassa...Ja tyylillisesti istuu ainakin tämän tädin päälle:)

      • kiiskaas

        Maiharistyle oikein yhdisteltynä viimeisteltyyn ulkonäköön on aika sexyä!


    • veraws

      juu toki, itse henkilökohtaisesti tykkään :3 ja siis sellaisethan itsekin pitäis hankkia kun oon palokunnassa ja menossa tänä vuonna palokuntariparille, niin konffikseen ajattelin hankkia maiharit = yksinkertaiset, mustat, siistit kengät ;)

    • Eówyn32

      Ihanat,, mie pidän ainaski

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      289
      11327
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      133
      7020
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      99
      5741
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      38
      5108
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      52
      4291
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      3989
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3534
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3511
    9. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      3045
    10. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      79
      3010
    Aihe