Tulipa vanhoilla päivilläni aloitettua tuo karavvanariharrastus uudelleen. Aiemmin minulla on ollut matkailuauto vuosia sitten. Nyt vaunu ja siinä veturina farkkuauto. No tämä on sivujuonne.
Kesällä tuli lastenlasten kanssa melkein asuttua vaunussa, kun se oli heistäkin niin kivaa. Vaellella kansallispuistossa. Nähdä kaunista Suomea. Ja oli se vaunu pari viikkoa mökin pihassakin yöpymistilana, kukaan ei halunnut mökkiin, koska se oli liian kuuma.
No asiaan. Reissulla tuli käytyä sitten SFC-alueella Haikarissakin viikko sitten. Yli 100 vakipaikkalaista, mutta reissaajallekin löytyi paikka. Tilat olivat siistit, ottaen huomioon suuren käyttäjäjoukon. Isäntä palveli kohteliaasti ja muutenkin paikasta jäi sellainen hyvin organisoidun toiminnan kuva. Valvonta pelasi, yön sai nukkua rauhassa ja känniläisiä ei ollut örisemässä. Saunarannasta varoitti naapuri, että siellä on lasinsiruja, kiitos varoituksesta. Toisin kuin yleisesti väitetään palstalla, ainakin tämän käynnin perusteella olen jatkossakin SFC-alueen käyttjä sen hyvän tason vuoksi. Turhia krumeluureja ei ollut, mutta niitä en tarvinnutkaan.
Kiitos Haikarin isännälle. Kiva oli nähdä sinua pyöräillen valvomassa yhteistä rauhaa.
terv 1142..
SFC Haikari
4
609
Vastaukset
- sfc52815
Meidän perhe kävi myös viikonloppuna Haikarissa. Oli todella avulias ja mukava isäntä ja paikkana äärettömän upea. Upeat maisemat ja mahtava rantareitti reilu 2km kävellen Lohjan keskustaan.
Todella harmi että kaupunki pakottaa alueen muuttamaan pois kahden vuoden sisällä. Haikarissa viihtyisi pidempäänkin.
Erittäin rauhallinen paikka. Ainoa haittaääni mikä yöllä kuului, oli paperitehtaan humina. - Anonyymi
Ollaan Lohjalta ja vieläkin vihaisia Haikarin lakkauttamisesta
- Anonyymi
Mies on paperitehtaalla töissä, vaikka asumme lähellä, niin usein vaunuilemme haikariin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mies on paperitehtaalla töissä, vaikka asumme lähellä, niin usein vaunuilemme haikariin.
Pisin yhdensuuntainen matka 90km, en tykkää ajaa, siksi lähileirintäalueet(4) riittää aivan hyvin.Pääasia on sauna, grillaaminen, karaoke ja kalja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e3178103Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne996349Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä1743673- 702390
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee382386- 392173
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san222166Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1962014- 831877
- 481575