mielestäni kahdestakympistä alkaa se jyrkkä alamäki. kyllä 17-vuotias on paras. viaton ja ihana.viedään yli 30 v miehet kaatopaikalle maisemia pilaamasta;D
minkä ikäisenä mies on rumimmillaan?
arena
301416
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Minun mielestä mies on rumimillaan 1s - 130 vuoden välisenä aikana.
Jotkut transut on eriasia, mutta ne perkeleet on pahemman luokan huijareita!
tunne rumuutta.
Käytännössä niin nuoret kuin vanhatkin naiset osoittavat, että mies kelpaa ulkonäkönsä puolesta vähän vanhempanakin. Esim. massoille suunnattujen elokuvien miestähti voi hyvinkin olla parikymmentä vuotta naistähteä vanhempi. Keski-ikäisille naisille ei anneta kuin sivuosia.
Mä ymmärrän, että ikääntyvien naisten mielestä tämä on jotenkin väärin, mutta onhan teilläkin ollut tähtihetkenne. Miehet kuolaavat alle 25v naisten perään ja naiset toki ottavat tuosta ajasta kaiken hyödyn irti.
mut kukaan ei kuolaa kenekään vanhojen pappojen perään. yritä nyt silti sinnitellä ja elätellä vielä jotain toiveita ja kato vaikka niitä paria leffaa missä naisell eon pulitettu 100 0000 dollaria että kuksii jotain patua.
Aika hiljaista se on kuolaaminen parikymppisten poikienkin perään. Naiset on saman ikäisenä kaikki kauniita ja kääntävät kyllä miesten päät. Ehkä naiset ei vaan siinä iässä tajua, että se kauneus on vain hetken lainassa.
Mä nyt en massoille suunnatuilla tarkoittanut mitään kuksimisleffoja. Mutta niissähän tosiaan naiset on tähtiä ja tienaavat ihan hyvin, miehet sitten enemmän nobodyja ja tekevät hommaa ihan työn ilosta.
sä voit tehdä ihan mitä itse haluut mut älä tuu puhuu meidän naisten puolesta kun et näköjään mitään meidän ajatusmaailmasta tiedä:) kuolaaminen siis jatkukoon. hauskaa loppukesää:)
Naisten ajatusmaailmasta tiedän sen verran, että etenkin miesasioissa sillä mitä nainen puhuu ja sillä miten nainen oikeasti toimii on hyvin vähän tekemistä keskenään. :)
Siksi tuo aloitus 3-kymppisistä miehistä kaatopaikkaromuna onkin niin hassu, kun sillä ilmiselvästi on vain tarkoitus "kostaa" jonkun miehen täällä tekemä vastaavanlainen avaus.
Hauskaa syksyä sullekin:)
luultavasti "lihavan" naisen kosto!,
siltä se ainakin tuntuu.
kaikkeahan ne miehetkin puhuu :O) kyllä myö ainakin mielellään katellaan niitä dressmannin nuoria kolleja metriksillä:P jumankekka.
Mies on aina ruma. Mitä rumempi sitä komiampi. Ja komiat pärjää aina.
Noh tota noin,mä oon ainakin huomannut sellaisen ilmiön että,olen tullut jo 5 kertaa sattumalta jonkun koulukaverin vastaan joka oli ennen kamalan komea ihana nuori kireä kroppanen makea 17 vuotias uros siis silloin, niin mä ainakin pelästyin kun näin miten se ennen niin komea uros oli niin muuttunut! niistä oli tullut perussuomalaisia miehiä siis, mistä suomalaisen miehen tunnustaa helposti! :D siis sellainen läski löllö löysä perse, iso möhömaha, ja kaikilla oli naamat muuttunut suuntaan kuin paljas paahtunut punainen perse!
Silloin kun näin noita miehiä takaisin ne oli siinä 28-30 v!! sehän on ihan selvä ilmiö noin se menee suomalaisen miehen kanssa? että suomalaisen miehen ulkonäky alkaa rupsahtaua heti kun ovat täyttänyt yli 20 v? pian ne ei ole enää minkään näköisiä!
hyi kun niistä tulee rumia ja vanhan näköisiä läski perse naamoja! oikein töpselinenä miehiä :D
joo suomessa ihan jokapaikassa tommosia suomalaisia miehiä näkee! ne nuoret ovat vaan niin komeita vielä!
Niitä me naiset ihaillaan! mutta, ei se kauan kestä kun mies muuttuu ja sen ulkonäkö menee ihan paskaks!!
Etelä miehet sen siaan ne säilyy kauemmin! ne pysyy trimmattuna kireänä ja ovat ihanan komeita vaikka jo siinä 28-30 ovatkin! ei voi vertaa löllö töpselinokka suomalaiseen mieheen kun ne täyttää 28-30 v niin suomi-miehen ulkonäky menee LUJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA alaspäin!
Selvästi näkyy nuoruutesi tuosta kirjoituksestasi. Mutta vuodet kuluvat nopeasti ja kohta sinäkin vanhenet, odottappas vaan miltä tuntuu jo siinä 30-kymppisenä. Saat olla varuillasi ettet itse repsahda kunnolla...kaikki me vanhenemme, toiset yrittävät pysyä hyvässä kuosissa, toiset taas ei.
Aikuisuutta ja älykkyyttä on ymmärtää aikuistumisen ja vanhenemisen mukanaantuomat muutokset.
Aikuinen nainen ja mies voivat olla ihan hyvännäköisiä. Jos katsoo pelkkää ulkomuotoa niin tietysti nuoren ihmisen kroppa on kaunis. Mutta aikuisen naisen tai miehen ulkonäkö noin kokonaisuudessaan on paljon mielenkiintoisempi ja moni on tosi hyvännäköinenkin. Lisää särmää antaa pienet rypyt ja eletty elämä ulkomuodossa. Se vain täydentää.
luo tyylikästä särmää ihmiseen, möhömahoista ja muista ulkoisista huolimatta. Ja vasta vanhempana ymmärtää, että kaiken tärkeintä ei ole ulkonäkö vaan se mitä ihminen uskaltaa ja osaa olla.
Nuori kroppa ei enää viehätä, sillä särmä puuttuu. Silmät ovat tyhjiä todelliselta elämältä.
Lasta sanoa vielä MIEHEKSI ei voi.
No ei mutta ,nuoret teini pojat ovat komeita!
laitan pian pari kuvaa tänne niin voitte ihailla naiset!!! niin ihania komeita kireä kroppa poikasia! että voih! :=D
Paha sanoa milloin mies on rumimmillaan, riippuu niin miehestä ja omasta iästä ;) ! Toiset miehet/pojat ovat söpöjä teineinä, mutta aikuistuminen ei heille ulkonäöllisesti sovi. Yleensä siropiirteisillä miehillä aikuistuminen ei näytä hyvältä, varsinkin jos samaan syssyyn mies lihoo.
Yksi vähän hölmön näköinen miestyyppi on nuori poika, joka on bodannut itselleen massiivisen kropan. Sen pumpatun, "miehekkään" ison vartalon päällä keikkuu poikamainen pää, joka ei tunnu kuuluvan kokonaisuuteen ollenkaan!
miehiä haukutaan, no laitetaas sitten vastaveto,
naiset rupsahtavat helpommin ja nopeammin kuin miehet, tämähän on faktaa,
ja esim päihteet liikaa käytettynä syövät ulkonäköä, ja naisiin tämä vaikuttaa nopeammin.
mies kun vanhenee, jos hän nyt pitää itsestään huolta hän voi vanhanakin olla ihan ok-näköinen.
naisesta tulee yleensä "tantta", esim haloska.
50v mies voisi hyvin seurustella 25v naisen kanssa, ja onhan näitä jossa on nainen huomattavasti nuorempi,
toiste päin ajateltuna se tuntuu todella naurettavalta.
kyllä on mahtavaa olla mies, kusella käydessäkään ei tarvi kaikkia housuja pudottaa alas.
niin että kyykkypissaajat pitää vaan sen suunsa kiinni.
kukaan 25v nainen ei ole 50v miehen kanssa rakkaudesta.
nyt on sama minkätakia se on, kuhan on.
tuossa on jonkin verran totuuttakin!.
sua ei ilmeisesti ole rakastettu. harmi.
mutta sinä ilmeisesti olet nainen!.
tarkotus oli vaan sanoo et haluaisitko olla 25-vuotiaan naisen kanssa, kenestä tiedät, etteo hän mitä luultavimmin rakasta sinua, ei siis ole sun kanssa sun ittes takia, vaan jonkin muun asian ja haaveilee ihan muista henkilöistä. jos voit väittää olevasi onnellinen tossa tilanteessa, jossain mättää.
mutta naiset ja miehet ovat vähän erilaisia tässä, naiselle nämä rakkaus sydeemit taitaa olla vähän erilaiset ja ainakin paljon tärkeämpiä!
mies kun vanhenee, jos hän nyt pitää itsestään huolta hän voi vanhanakin olla ihan ok-näköinen."
joo hyvin sanot siis "JOS' se pitää itsestään huolta mutta, kun joka paikassa näkee ja huomaa että enemistö suomalaisista miehistä on jo ihan paskan näköinen sitten kun on täyttänyt 30 v .kun ne ei osaa eikä varsinkaan JAKSA pitää huolta itsestään ulkonäön suhteen.sitten kaiken päälle vielä ihmettelevät kun eivät saa naista???
50 v mies voisi hyvin seurustella 25v naisen kanssa, ja onhan näitä jossa on nainen huomattavasti nuorempi,
toiste päin ajateltuna se tuntuu todella naurettavalta." no ei aina kuule,eikä varsinkaan nykyaikana,naiset ovat ihan erillaisia kuin ennenvanhaan,säilyvät paremmin.
älä viitsi puhua paskaa kuule,harva mies nuoren naisen saa vain jos vanhuksella on rahaa ja JOS se on komea ja yleensä ei ainakaan suomessa tommosia tapauksia ole,vain jos likka on epätoivoton miesten suhteen tai likka haluaa käyttää sitä vanhaa äijää hyväksi rahan takia 'pari vuotta' vain sen kanssa styylaa.
Mutta jos nainen on vielä kaunis se saa kenet tahansa vaikka olisi köyhä nuori tai vanhempi.
Ja ei ne kaikki 50 v naiset tanttamaisia ole.
Mulla on nuorekas 48 vuotias kaunis naisystävä nainen on säilynyt hyvin,hänellä on 20 vuotta nuorempi mies,ovat jo 3 vuotta naimisissa so mitä sie täst sanot? ei kaikki naiset tanttamaiseksi muutu.
Nainen pitää itsestään hyvää huolta kamalan nuoren näköinen vielä,kroppa ja naama paremmassa kunnossa kuin muulla 20 vuotiailla tyttösillä :))))
Kyllä on mahtavaa kuulla tämän naisen tarinoita kun kaikki miehet vielä yrittää iskeä ja kuolaavat naista kieli maassa,ja ei kukaan usko että hän on jo 48 v. jos joku tulee juttelee,jos ollaan yhdessä ulkona nuoremmat miehet ovat kuin amppareita meidän kimpussa!ja hauskaa on!
ihan miten vaan mut kun on pareja nainen25v-mies50v on myös pareja vice versa. sille et kuitenkaan mitään mahda eikä siitä tarvitse vaahdota. se ei ole yhtään sen naurettavampaa, varsinkaan nykyään kun maailma muuttu:) jos 50-vuotias nainen on (itseäsi nuoremman;) miehen kanssa, se tuskin on sulta mitenkään pois. oman tiensä voi aina valita mut suurin osa sekä miehistä että naisista tykkää että on joku joka rakastaa.
Eiköhän se ulkonäkö liene 2-3 vuotta kuoleman jälkeen pahimmillaan.
(((kun sen muna löpsähtää eikä se ite tajuu sitä, vaan tyrkyttää itseään kuin mitään ei olis tapahtunut.)))
Ihminen joka HOITAA ja HUOLEHTII itsestään ja myös tunnustaa ELÄMÄN REALITEETIT OMALLA KOHDALLAAN on kaunis, vaikka se olisi miten vanha tai jo kuolinvuoteellaan.
65 ja puoli vuotta on se jyrkkä raja.
Mieshän on aina komee silloin kun sillä vaan on nämä kaksi asiaa kunnossa! Perkeelesti rahaa ja helevetin iso toimiva kulli.
Tyhmiä kysymyksiä!!!