itse syyllisiä, kun eivät käytä omaa järkeään parinvalinnassa. Miksi ottaa väkivaltainen pummi,
kun löytyisi tosi kultaisia miehiä, vähän ehkä värittömiä, hiljaisia, mutta kunnon miehiä ja pitkälle opiskelleita, jotka pitäisivät kunnon naista kuin kukkaa......En ymmärrä, heitä ei edes
huomata missään deittipaikoissa, vaikka olisi kuinka hyvännäköinen ja tapainen.
kun löytyisi tosi kultaisia miehiä, vähän ehkä värittömiä, hiljaisia, mutta kunnon miehiä ja pitkälle opiskelleita, jotka pitäisivät kunnon naista kuin kukkaa......En ymmärrä, heitä ei edes
huomata missään deittipaikoissa, vaikka olisi kuinka hyvännäköinen ja tapainen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei tällaista kunnollista ihan mukavan näköistä kilttiä naista miehet katso päinkään!
Kai pitää pukeutua kuin huora että miehet edes näkevät minut, mutta sitten saa taas alkaa todistella olevansa jotain muuta kuin horo, äh anti olla olen yksin sit vaan.
väittäisin että deittipaikoissa (tai missä tahansa) hyvännäköinen ihminen huomataan poikkeuksetta aina (oli siis kyseessä sitten mies tai nainen). Asia voi olla tietysti aivan päinvastoin, jos kyseessä oleva henkilö vain kuvittelee olevansa hyvännäköinen, mutta ei sitä toisten silmissä todellisuudessa ole.
tuttavieni mielestä liiankin hyvännäköinen ja pitkä, tumma mies. Voi olla, että joku huomaa, mutta minulla on kovar kriteerit ja olen hieman sisäänpäinkääntynyt enkä harrasta mitään iskuyrityksiä. En ota paljon alkoholia, joten verbaaliset heitot ovat poissa kuvioista ja olisivat poissa vaikka olisin juonut enemmänkin. Siis ulkonäkö ei tuo naisia eikä siisti pukeutuminen eikä kunnollinen luonne.
niin ja toisinpäin... kauniille naiselle riittää aina seuraa vaikka pääkoppa kaikuisi tyhjyyttään. ei siinä ihmeellisiä verbaalisia heittoja enää tarvita, kuten varmaan olet huomannut!
Vaikka sulla onkin omasta mielestäsi hyvä luonne sun muuta niin hei...kaikki tykkää erilaisista luonteista, ulkonäöstä jne...
Kyllä vielä jossain tulee vastaan sellainen joka ihastuu suhun kokonaisuutena...
kun ei ota miestä ollenkaan näin lyhyesti ja ytimekkäästi sanottuna. Suurin osa miehistä on renttuja ja sitten se pieni osa jotka on kunnon miehiä niin ne ovatkin sitten varattuja. Itse olen ennemmin sinkkuna kuin huonossa suhteessa. Sinkkuna olen ollut jo 24 vuotta ja sinkkuna myös pysyn niin kauan kun löytyy kunnon mies. Renttuihin en pikkusormellanikaan koskisi. Kaikkein parasta olisi jo koko suomen kaikki naiset torjuisi ja hylkäisi miehet ja jätetään ne oman onnensa nojaan.
Kukas teille ne turhuudet sitten kustantaa? Tekö itse? :D
sinkkumiehissä on tosi hyviä ja koulutettuja, jotka eivät myy päänahkaansa kovin helposti ja heppoisin perustein. Sai jotenkin sellaisen käsityksen, että naiset ovat jotain madonnoja, vaikka tosiasiassa on niin, että niitä seksipommeja ei kukaan kunnon mies, huoli missään tapauksessa. Ne tietyt hemmot tietysti.
Kyllä on kuule sinkkumiehissä tosi komeita ja lukeneita ja mukavaluonteisia vaikka kuinka sinkkuina ja myöhemmin tietysti lapsensa menettäneinä uusiosinkkuina, joista en tässä sen enempää puhu, kun ei itselle ole tuttu aihe muuta kuin tuttavapiiristä ja lehtien palstoilta.
Ei ne kunnon miehet niin helposti siihen katiskaan ui.
Minä olen hyvännäköinen (monien naisten suusta), mukava, kohtelen naista hyvin..mutta sinkku :(
Eikö naiset uskalla lähestyä minua vai mistä kiikastaa. Tosin en minäkään lähesty yleensä kivannäköisiä tai oloisia kun tuntuu, että ovat varattuja kuitenkin.
" Suurin osa miehistä on renttuja ja sitten se pieni osa jotka on kunnon miehiä niin ne ovatkin sitten varattuja. "
Silkkaa bullshittiä. En ole renttu vaan kunnollinen, silti en ole varattu. Mitäs siihen sanot yleistäjä???
erittäin hyvännäköinen sinkkumies, en ole vähääkään varattu, vaan sinkku. Eipä ketään kiinnosta, vaikka aina saa niitä katsekontakteja, ei ne mihinkään koskaan johda.
En ole aloitteentekijä, vaan hiljainen hissukka.
Siinäpä kai syy.
Eiköhän tämä naiset rakastuvat renttuihin -aihe ala olla jo hieman puhki kaluttu ja liioiteltu aihe. En minä ainakaan viime aikoina ole erityisen paljon nähnyt tasokkaita naisia renttujen käsipuolessa. Luultavasti kyse on enempi sosiaalisuudesta, varakkuudesta, ulkonäöstä jne.
Fiksu herrasmies saa aina paremmin naista kuin renttu. Pitää vaan uskaltaa puhua vapaasti, käyttäytyä, olla oma itsensä, sekä ottaa nainen huomioon. Tsemiä.