Picking up the pieces..

li kolmen vuoden seurustelun jälkeen tuli ero. Muija muutti pois ja jäin yksin isoon ja tyhjään asuntoon. En osaa päästää hänestä hänestä irti sillä rakastan häntä viellä hyvin paljon, mutta hän on jo siirtynyt eteenpäin ja alkanut tapailee uutta miestä(alle viikko muutosta)... Kaipaan häntä niin kauheasti ja syvällä sisälläni toivon että palaamme joku päivä yhteen vaikka tiedän että niin ei tule käymään... Miten pystyn jatkaa elämääni, miten saan särkyneneen sydämeni teipattua takas kasaan? Ei ole ketään kelle pystyisin puhumaan asiasta, eikä ole ketään tukemassa..
4916
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sillä on laastarimies, katotaan puolen vuoden-vuoden jälkeen miten heillä menee.

Kyllä rikki mennyt sydän korjautuu...mutta sitä ei paikkaa kukaan, vaan hyväksyminen on balsamia haavoille. Jää sinne pienet arvet, jotka aina joskus jostain muistuttaa. Mutta se on elämää se. Vanhana olet kiitollinen siitä, että olet saanut rakastaa. Todennäköisesti olet myös kiitollinen lapsistasi, lastenlapsistasi, ja hyvästä elämästäsi mammasi rinnalla.

Äänestä
  • se nyt ole mikään lohdutus meneekö sillä muijalla hyvin vai ei. ei kellekään voi toivoa pahaa. Asioissa on kuitenkin aina kaksi puolta.
    Ja sillä naisella on voinut olla tämä uusi mies pidemmän aikaa..

    Äänestä

Jos ei sulla ole ketaan, kenelle voisit puhua, niin suosittelen psykologilla kayntia. Itse en ole viela eronnut, mutta edessa tuntuu vaajamatta olevan (mies haluaa erota). EN KESTAISI tata, jos en pystyisi puhumaan asiasta parhaille ystavilleni. Olen harkinnut myos ammattiauttajan puheilla kayntia - taysin ulkopuoliselle ja puolueettomalle henkilolle puhuminen nimittain tekee yllattavan hyvaa. Auttaa nakemaan asioita vahan toisenlaisesta vinkkelista. JOS ammattiauttaja siis osaa hommansa...
Joka tapauksessa voimia sinulle!!! Ei kai taman sydansurun lopulta vie pois mikaan muu kuin aika...

Äänestä

Hae tosiaan joku jolle puhua. Kyllä tämä saitti jotain tarjoaa, mutta se voi olla ihan duunikaverikin, johon luotat (niin oli itsellä), veli tai serkku, tai vaikka tosiaan joku ammattikuuntelija. Se on yksi puoli. Voit kanssa koettaa pistää asioita ylös paperille, ihan päiväkirjatyyliin.

Koeta katsoa vähän niiden asunnon seinien ulkopuolelle jos vaan jaksat: siihen jos jäät kyhjöttämään ja tuijottelemaan miten kaikki on nyt niin tyhjää ja onttoa niin ihan varmaan asiat pyörivät mielessä liiankin kanssa. Kaverin kanssa lenkille, tai punttisalille, esimerkiksi.

Pidähän itsestäsi huolta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Jake85. kirjoitti:

li kolmen vuoden seurustelun jälkeen tuli ero. Muija muutti pois ja jäin yksin isoon ja tyhjään asuntoon. En osaa päästää hänestä hänestä irti sillä rakastan häntä viellä hyvin paljon, mutta hän on jo siirtynyt eteenpäin ja alkanut tapailee uutta miestä(alle viikko muutosta)... Kaipaan häntä niin kauheasti ja syvällä sisälläni toivon että palaamme joku päivä yhteen vaikka tiedän että niin ei tule käymään... Miten pystyn jatkaa elämääni, miten saan särkyneneen sydämeni teipattua takas kasaan? Ei ole ketään kelle pystyisin puhumaan asiasta, eikä ole ketään tukemassa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu