Mikä

kohtuullinen summa hyvistä
rakennekynsistä ja niiden huollosta?
Kertokaa mielipiteenne!
Ostatteko myös oheistuotteita, kuten
kynsinauhaöljy, lakat jne?
3233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No minä teen asiakkaan luona iltaisin ja viikonloppuisin rakennekynnet akryylista 50 eurolla. Tämä sen vuoksi ettei minulla ole kiinteää liiketilaa josta joutuisin maksamaan vuokraa. Ei siis kiinteitä kuluja. Huolto on alkaen 30 euroa, riippuen siitä tarvitaanko tippejä vaihtaa, löytyykö kynsistä "yllätyksiä" jonkun toisen jäljiltä jne..Jos kynnet on minun tekemät, on huolto saman hintainen ja uusista kynsistä en veloita erikseen vanhojen poistomaksulisää, vaan menee rakennekynsihintaan 50€. Mutta jos kynnet on toisen tekemät, voi huollon hinta olla korkeampi, eli mitä enemmän "yllätyksiä" kynsissä sitä enemmän niitä on myös hinnassa.

Joskus tulee asiakas joka haluaa esim. perushuollon ja kuitenkin kynnet ovat jonkun toisen jäljiltä siinä kunnossa että niihin pitää vaihtaa kokonaan uudet akryylit tippeineen päivineen, eli suurempi työ kuin rakennekynsien laittamisessa luonnon kynteen.

Tai kynsissä on akryylia, geeliä, geelin alla voi olla vanhaa kynsilakkaa ja osa kynsistä on katkenneita ja liimattu pikaliimalla kiinni. Tällaisissa tapauksissa ei tule kyseeseen normaali kynsihuollon hinta. Tällaisistakin kynsistä saa kyllä vielä kauniit yleensä, mutta se vie hiukan aikaa.

Eli, vinkkinä antaisin että kannattaa käydä huollossa aina samalla henkilöllä, eikä juosta jokaisen tarjouksen perässä, koska sen jälkeen kynnet saattaa olla aivan hirveässä kunnossa.

Akryyleja, tippejä ja tekijöitä on monenlaisia. Jokaisella tekijällä on oma käsialansa, yksi käyttää väritöntä akryylia, toinen pinkkiä kolmas valkoista. Tippejä on valkoisia, läpinäkyviä, vaaleita, kuvioituja, kapenevia, suoria, kaartuvia jne...

Äänestä
  • huollon yhteydessä tarvii vaihtaa tippi tai
    pari? Hinnoittelu on aika kirjavaa, mihin
    se perustuu? Teetkö jollain tunnetulla
    merkillä kynsiä?

    Äänestä

Avonin kynsilakka tarroja pysyy hyvin ja kauan ja nopeasti valmista.. tarra vain asetetaan kynnelle ja painetaan kiinni ..kuin olla sinulla on kerralla valmiit upea valmiit kynnet ja menoksi.. hinta vain muutaman euron..oikeasti hyvä tuote (tuotteella kolmen vuoden patentti, eikä muilla myynnissä)
Jos haluat lisätietoja niin vastaa T. Avon kauneuskonsultti.. tuotteet suoramyyntinä netistä ja kolmen kk.n täystyytyväisyys takuu koruja, meikkejä ihonhoito.. kaikille ihotyypeille täsmätysti omat ihonhoitosarjat yms. parasta hinnat on edullisia!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on... kirjoitti:

kohtuullinen summa hyvistä
rakennekynsistä ja niiden huollosta?
Kertokaa mielipiteenne!
Ostatteko myös oheistuotteita, kuten
kynsinauhaöljy, lakat jne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu