vakavasti ihastuneen käytös?

pohtijatar.. :)

eli et vielä tunne häntä kovin hyvin, mutta olet ihastunut sen verran että suhtaudut häneen astetta vakavammin, ajattelet että ehkä suhteesta voisi tulla jotain "suurempaa", niin kuinka käyttäydyt?
esim. tuleeko susta varovaisempi?
vai entistä innokkaampi?
ja jos ehdotat esim. tapaamista tyyliin "soita kun haluat nähdä", niin soitteletko piankin perään jos naisesta ei kuulu viikon parin sisällä?
vai odotatko että nainen vastaa kun vastaa?

5

3030

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • N24

      Jos muhun on joku oikeasti ollut ihastunut (siis ei vain seksimielessä) niin sen olen huomannut käytöksen totaalisesta muutoksesta. Ennen mukavat, itsevarmat ja rennot miehet muuttuvat yhtäkkiä pälyileviksi ja epävarmoiksi, jotkut jopa tylyiksi. Ensin olen ajatellut, että olenko esim. suututtanut... mut sit kun huomaa, et ne käyttävät kuitenkin joka tilaisuuden päästä kahden kesken ja jos humaltuvat, alkaa tulla tunnustuksia :) Siitä tietää. Juota känniin ;D

      Niin, nää mun tapaukset ovat olleet varovaisia, eivät siis soittele muuten vaan, eivätkä soita "nähdäänkö?"-puheluita, mutta käyttäneet joka tilaisuuden, kun voi soittaa jostain "tikusta tehdystä" asiasta.

      • NauruB

        hyvn säälittävää, että nuorella naisella on useista eri miehistä tuon suuntaisia kokemuksia, taidat olla sellainen hepsankeikka.


      • N24
        NauruB kirjoitti:

        hyvn säälittävää, että nuorella naisella on useista eri miehistä tuon suuntaisia kokemuksia, taidat olla sellainen hepsankeikka.

        Olen mikä olen ja nautin joka hetkestä. On se kumma, että nainen tuomitaan jopa siitäkin, että mies ihastuu.


    • no mä ainakin alan käyttäytyä ihan kuin kuin joku puupökkelö :D Ehkä muutun ihan yli-asialliseksi ja en varmana uskalla mitään läppää heittää. Joku jännitys iskee siis päälle, mut kyllä se ohi menee jos pääsee raapaisemaan hieman pintaa syvemmältä.

    • mutta kyllä

      siinä pikkusen käsi tärisi,kun pääsi ekaa kertaa istumaan ihastuksensa viereen sohvalle ja laittoi sillai varovasti käden sen olkapäälle niskan takaa.piti oikein ottaa käsi pois siitä olkapäältä ja alkaa sillai huolettomasti naputella sohvan selkänojaa,ettei se huomais.nyt nää oireet,siis tärinä on helpottanu,kun ollaan oltu yhdessä jo muutama viikko.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      202
      4065
    2. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      36
      3840
    3. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      85
      3131
    4. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      66
      2591
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      208
      2548
    6. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      123
      2383
    7. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      101
      2049
    8. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      101
      1933
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      51
      1780
    10. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      367
      1776
    Aihe