Siivosin tyttäreni huonetta. Löysin lattialta pillerin joka on keltainen halkaisijaltaan normaalin vitamiinipillerin kokoinen. Mutta kun mielikuvitus tekee tepposen haluaisin varmistua mikä tämä on. Pillerissä on kirjaimet A L ja siinä välissä on katkaisu ura. Pillerin toinen puoli on sileä.
keltainen pilleri
sayna
185912
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
ei se ainakaan ekstaasi nappi ole koska niissä ei ole jakouria. kysäse tyttäreltäs ihan suoraan ja huomaat kyllä jos alkaa panikoimaan tai hermoileen vastatessa. jos kovasti vaivaa niin voit soittaa myrkytystieto keskukseen ja kysyä mikä nappi se on kun sanot AL merkinnän ja värin ja muodon
Myrkytyskeskus ei antanut vastausta, mikä tämä pilleri on. Kysyi mistä olen sen saanut ja pitkän keskutelun tuloksena sain vastauksen että se on lääke. Ei huume.
voi olla Subutex pilleri. on kuulemma keltainen. käytetään heroiniin korvikkeena...
kyseessä on ns. erehdyspilleri, jota käytetään pika-aborttiin..
Kiitos tästä vastauksesta. Ei tämäkään hyvä uutinen ollut mutta parempi kuin että pilleri olisi ollut huumetta.
mitään pika-aborttia. Kemiallistakoskeskeytystä ed.vastaaja tarkoittaa? Vai jälkiehkäisyä vai mitä?
Je-pillerit eivät ole keltaisia.
Jatkahan äiti sen pillerin selvittelyä siten että marssit sen kanssa apteekkiin, sillä se selviää!
ole sitten mikään keskeytyspilleri...
kyllä se voi olla jälkiehkäisypilleri, kuten joku mainitsi
katumuspilleriksi,,,
olemassakaan, sen virallinen nimi on kylläkin jälkiehkäisypilleri ja se/ne ei/eivät ole keltaisia!
noin suuria kuin mitä ap. kirjoittaa,kyseessä lienee tosiaan tuo mainittu antibiootti.katso Pharmaca Fennicasta sen kuvaus (voit lukaista P.F:A vaikka apteekissa tai kirjastossa,siis lääkäreiden painosta,ei sitä potilaille osoitettua).
Apodoxin antibiootti: Harmaankellertäviä pyöreitä tabletteja, joissa jakoura ja toisella puolella kaiverrus A.L.
se olisi jokin antibiootti, tyttärelläsi olisi joku tulehdus tms..
Teillä toimii kommunikointikin näköjään hyvin.
se on löytyny lattialta nii sillä tietysti hoidetaan jalkasientä.
se on akne lääke
Mitä vittua pengot tyttäresi huonetta. Oletko Sairas? Jos haluat tietää mikä pilleri se on, se selviää sillä että nielet sen ja katsot vaikutukset
Vanhempi, joka on kiinnostunut siitä, mitä lapsensa vetää on TERVE.