miehen ikä

?? kerran erehdyin miehen ikää arvioidessani reilusti yläkanttiin, ja tästäkö herra hermostui,
meinasi melkein päälle tulla.
8625
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Oletko varma, että tapaamallasi "miehellä" oli munat jalkojen välissä eikä sarjoissa?

Äänestä

Kerran yksi mies oli sitä mieltä, että on hyvin säilynyt. Ja arvuutteli ikäänsä. Heitin varmuuden vuoksi 10 vuotta alakanttiin, veikkasin vähän alle 40. Huh, hyvä, koska ukko oli 44. Jos olisin veikannut alle 50, se olisi suuttunut. Miehilläkin se peili pettää, ei haluta nähdä totuutta. Peilin edessä on niin helppo puhista "pallot" kainaloissa ja vetää vatsaa sisään, rentouttaa otsa ja kurottaa kaulaa niin että poskimakkarat katoavat... mutta ei havaita että näky on kadulla rahjustaessa aivan jotain muuta.

Ei sillä, että minulle ulkonäöllä olisi suurtakaan merkitystä. Mutta toisen arvoilla kyllä, niillä asioilla mitä pitää tärkeänä.

Äänestä

ei heilauta suuntaan eikä toiseen, kunhan joka paikkaan pääsee sisään. 0-100, valkkaa sellanen kun itteäs miellyttää.

Äänestä

Mulle taas kerran yksi mies suuttui, kun arvasin sen olevan nuorempi kuin mitä se olisi halunnut minun arvaavan. En kuulemma ollut rehellinen vaan yritin nuoleskella... Hän ilmeisesti halusi olla jotenkin romanttisesti kulunut :) Joopa joo...

Äänestä

Miehellä on kolmenkympin, neljänkympin, viidenkympin jne. kriisi menossa aina.
Ainakin pitäisi median mielestä olla...

Mikään ikä ei ole hyvä, ennen oli paremmin, tai ehkä sitten muutaman vuoden päästä...

Äänestä

Mikä sai arvailemaan miehen ikää?
Jos mies itse sitä arvuuttelee, on hänellä siitä selvästikin ongelma.

Äänestä
  • oli puhetta iästä en muista miksi mutta epäilin häntä appi-ukkoni ikäiseksi,,mr.hermostui siitä.

    Äänestä

Arvasin herran iän melkein 15 vuotta vanhemmaksi ja herra suuttui siitä ihan todenteolla ja puhisi siinä kuinka kaikki aina luulevat häntä niin paljon vanhemmaksi kuin oikeasti on. Ja se oli vissiin minun syytä. huoh, no ainakin opin jotain.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arkako asia kirjoitti:

?? kerran erehdyin miehen ikää arvioidessani reilusti yläkanttiin, ja tästäkö herra hermostui,
meinasi melkein päälle tulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu