Onko täällä paljon ihmisiä,joilla on nettiystäviä?miten ystävyytenne on toiminnut jne?oleteko tavanneet?oletko aloitannut seurustelun netin kautta?haluisin tietää kaikkee tällästä=)olen tosi kiitollinen jos vaivaudut vastaan.
Netti..?
-ystävä-
1339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Olen tutustunut moniin ihmisiin netissä, ihmisiin joihin en usko, että olisin tutustunut mitenkään muutoin. Paljon on tullut läheisiä ystäviä, ja ystävistä on netin kautta tullut läheisempiä nopeammin kuin muuten tutustuessa ihmisiin.
Yksi näistä ihmisistä on aviomieheni, juttu alkoi ystäväpohjalla, chattailimme niitä näitä, kunnes alkoi tuntua, että kiinnostusta olisi molemmin puolin enempäänkin. Sovimme kuitenkin, että pysymme kaveripohjalla ainakin siihen asti kunnes tapaamme, ettei pettymyksiä tulisi puolin eikä toisin. Ensitapaamisella kuitenkin jo rakastuimme ja olisiko ollut n. puoli vuotta ensitapaamisen jälkeen kun menimme naimisiin. Netissä olimme sitä ennen "jutelleet" melkein vuoden.
Että näinkin voi käydä :)