Olen tässä jo jonkun aikaa ihmetellyt että mistä löydän samanhenkisiä ihmisiä kuin minä. Nyt te löydyitte, toivottavasti ainakin! Kaipailisin kovasti sähköposti/mesettely kaveria kuka olisi tässä tilanteessa: lähdössä ulkomaille pätkätöihin ensi vuonna. Lähden poikaystäväni kanssa tammi-maaliskuussa englantiin ja sieltä minne ikinä tuuli viekään (: haluaisin löytää keskusteluseuraa kun alan vähittelen pakahtua odotuksesta ja jännityksestä! jos vaan yhtään nappaa niin vastatkaa ihmeessä. Kuulostan varmaan aika epätoivoselta, mutta niinhän tässä alan vähitellen olemaankin (:
maailma odottaa (:
uldemortti
2318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ympäri eurooppaa, ns. 'paskahommissa' siellä täällä ilman koulutusta. Britanniassakin oltu Englannissa sekä Skotlannissa. Mihin päin suuntaatte?
Pitää kyllä sanoa että oli elämäni yks parhaita päätöksiä lähteä muutama vuosi sitten, paljon on seikkailtu, sähläilty ja koettu. Hyviä ystäviä saatu reissujen varrelta. Se on elämänkoulua se, ja kasvattanu on enemmän ku mitkään oppilaitokset maan päällä! Suosittelen ehdottomasti, hyviä reissuja teille!
Hei! Olen lähdössä, tosin toivottavasti jo tässä kuussa. Kohta on edessä puhelinhaastattelu yhteen paikkaan ja sitten jännityksellä odottamaan mitä tuleman pitää :)