Kärsii

syys27

Voin sanoa yötyöläisenä/lehdenjakajana että parisuhde kärsii.Ei juurikaan ole yhteistä aikaa,kun kaikki viikonloputkin olen töissä koska pomoni ei halua itse tehdä viikonloppuja. stressi ja kiire työssä on yleistä.koska aikatauluista ei saisi lipsua,ei edes talvella jolloin ajokelit ovat joskus todella huonot. Joskus tuntuu että pälli leviää tässä työssä,koska olen ruennut olemaan todella väsynyt ja ärtyinen.

1

541

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietyntyyppinen

      jotta kestää yötyön tuomat paineet. Vuorotyössä vähän sama juttu... Eniten ärsyttää kun kaverit ja sukulaiset ei ymmärrä nukkumisen tarvetta. Jos pääsen ehkä yhdeksältä aamulla nukkumaan 12.5 tunnin työ-yön jälkeen matkat ym. Niin he ihmettelee kahdelta päivällä "ainako sä nukut? vieläkö muka nukut jne"

      Niin, johan siinä tuleekin viisi tuntia "unta" joka ei siis ole läheskään yhtä sikeää kuin yöllä nukuttu uni....

      Jopa jotkut itse ns. yövuoroa tekevät eivät ymmärrä. He ovat jo kotona ja nukkumassa viimeistään viideltä aamuyöstä, ja kummastelevat miten vielä nukun päivällä, vaikka hekin olivat yövuorossa... Hmm. laskupääni sanoo 4 tuntia enemmän unta jo siinä vaiheessa!!!

      Silloin 4-5 aikaan se todellinen valvominen vasta alkaakin!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      214
      2829
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      126
      2702
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      78
      1773
    4. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      237
      1332
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      63
      1308
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1098
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1011
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      861
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      833
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      833
    Aihe