Sori arvon seriffi kun vaivaan mutta mihin hävis aivan helkkarin loistava ja humoristinen juttu naisenhallinnasta? Siirsitkö sen jonnekin? Haluisin ottaa osaa juttuun.
Otavainen. Miksi poistit???
Romero
91755
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
tippaakaan mulle kuulu, mutta mitä helvetin väliä on jos joku viestiketju poistetaan tai ei poisteta.
Täähän on pelkkää paskanjauhantaa ja hörhöilyä...
keskustelupalstalla jos keskusteluja aletaan poistamaan tosta noin vaan? Ei tämä pelkkää hörhöilyä ole, sinulle ehkä on vain hörhöilyä mutta muille se on muutakin. Vaikka jokainen varmaan joskus vähän hörhöilee ja jauhaa paskaa...tai ainakin suurin osa, niin kyllä sitä asiaakin tulee jauhettua.
Härrä jyystävän postaukset on pyhiä eikä niihin sais koskee.
No mä nyt laitan joskus kommentin tai pari tänne "naisten logiikan" puolellekin. Joskin tää palsta on noin yleisesti ottaen helvetin kuiva, puritaaninen ja tylsä.
Mä olen myös tän muutaman kuukauden aikana ollut varmaankin pahimpia "chattailijoita" ja "kieli poskella" kirjoittavia sinänsä silkan täydellisen asiattoman paskan jauhajia, erästä minulle hyvin tärkeää asiaa lukuunottamatta.
Olen vain katsonut, että asiallinen argumentointi useimpiin aloituksiin on aloituksen tyylistä, sävystä ja tasosta johtuen kuin heittäisi helmiä en sano minne.
Toisaalta mä pidän "kieli poskella" hörhöttämisestä...
Pyrin toki olemaan pahemmin ketään loukkaamatta, vaikka ehdottoman alatyylinen ja täsmälleen henkilöön kohdistuva arviointi kenties olisi minulle luontevinta....
Mut hei...näähän on vaan Suomi24-palstoja, ei sen kummempia... Ja toi "miesten logiikka" puoli on mua viehättänyt sen suhteellisen positiivisen ja vapaamielisen ja sallivan ilmapiirin vuoksi.
Musta on tismalleen yhdentekevää mitä joku katsoo asialliseksi poistaa ja mitä ei. Ehdottoman pätevästi voisi perustella koko nimimerkin adrianleewerkuhn poistamisen ja porttikiellon antamisen koko virtuaalimaailmaan, kuhan vaan perkele kulmapubin poke päästää sisään ja mimmien katseet kääntyy...:D
sinne kulmapubiin?
No mitäs luulet jos palstan nimi on naisen logiikka niin eiköhän täällä ketjujakin poistella aivan samaan tahtiin, totaalisen mielivaltaisesti ja tietenkin heti jos rupeaa liippaamaan liian liki totuutta. Kaikenlainen arvostelu & co on tietenkin myrkkyä.
Täällä toimitaan naisen logiikalla.
Jotkut ilmeisesti sokaistuvat muutamasta :-):-) hymiöstä ja "Aurinkoisin, ystävällisin, pohdiskelevin jne. jne. terveisin J" toivotteluista, etteivät tajua minkälaista naisten aliarvioimista ja vähättelyä nimimerkin kirjoituksiin sisältyy.
No mikäs siinä, jos joku haluaa tulla kohdelluksi ja koulutetuksi kuin koira, niin antaa palaa vaan... Yksinkertaisille yksilöille tuollainen varmasti sopiikin :-)
Leppoisaa lauantai-iltaa toivottelee...
Olisiko mahdollista saada tähän lista niistä asioista jotka koettiin loukkaaviksi. Voisi olla hyödyllistä keskustella siitä miten kukin asiat käsittää.