Olen pistänyt merkille, että suurin osa Suomi24:n treffipalvelua käyttävistä miehistä, ovat ammattikorkea/yliopistokoulutettuja. Jännä juttu, miten juuri tämä väestöryhmä päätyy käyttämään kyseisiä treffipalveluja :p
kiusaaja
Kiusaanvain
72181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikä ilmiö koske ainoastaan miehiä vaan myös naisia..
Voi pyhä yksinkertaisuus, harvoin sitä lapion tai vasaran varessa nettiyhteyttä löytyy. Kyllä on aika köyhä ajatusmaiilma jos tuollaista ihmettelee.
Miehet merkitsee tuloikseen sen yli 51 000 vuodessa. Luulevatko miehet tosissaan että rahan määrällä naisen saa???? Itseäni ei vois vähempää kiinostaa että kuinka paljon mies tienaa! Mulla muut asiat tärkeimpiä.
tapahtu, kun tein feikkiprofiilin ja laitoin tulokohtaan yli 51000e/vuosi? Yllättäen tämä profiili veti naisia puoleensa selvästi enemmän, kun oma profiilini. Omassa profiilissa tietysti oli oma kuvani, ja kerroin siinä omasta tulotasostani, joka on keskivertoa alempi. Voi siis hyvin päätellä, että kyllä raha merkitsee, mutta en anna sen häiritä ja toivottavasti moni muu on samaa mieltä.
kun naista etsit niin voi viedä kauan. Haet ikäänkuin varmistusta että saat pitää rahasi, yksin. Nainen kun tykästyy mieheen, siinä ei raha tule mieleen ollenkaan. Mutta sinä itse pidät kiinni seteliesi kulmasta, tiukasti. Pidä rahasi, saahan rahalla myös p****ä.
osa vielä käyttää viisasta päätään laatimalla useamman profiilin itselleen. Käyvät treffeillä ja jos tulee pakit, luovat kiusa-profiilin jolla käyvät näpäyttämässä naista,tai muuten vaan pottuilemassa. Uskomattoman lapsellista touhua aikamieheltä, varakkaalta ja koulutetulta. Raha ei kuitenkaan tuo toimivaa parisuhdetta kenellekään. Sitäpaitsi raha on vaan paperi näissä tunne-asioissa johon voidaan pyyhkiä p****.
Tutkimuksen mukaan suurimmat pettäjät ovat hyvin koulutettuja, tämä ei tule yllätyksenä.
Miehissä on aina jotakin alentavaa.