muuttaa yhden asian
..omasssa elämässäsi..
..yleisellä tasolla..
mitä muuttaisit? :)
ja vastailen vielä itsekin..
Jos saisit
12
662
Vastaukset
- lempi
miksi juuri kyseisest asiat? :)
- scale
Yleisellä tasolla en halua muuttaa oikestaan mitään, elän nyt sellaista elämää, kuin haluankin.
- hossi
Tässä elämässä nyt hirveesti ole tarvetta mitään muuttaa, näinkin on ihan jes ja olen tyytyväinen. No mitä nyt sitä yhtä haeskelee mut eiköhän se siitä.
No ehkä muuteman vuoden vois ottaa pakkia et sais pari asiaa tehtyä vähän toisin, sitä nyt ei kuitenkaan tiedä muuttuasiko se mitään paremmaksi mut itelle tulisi parempi mieli.- lempi
asioita haluaisit tehdä toisin? mikäli liian henkilökohtaisia saa olla vastaamatta :)
- hossi
lempi kirjoitti:
asioita haluaisit tehdä toisin? mikäli liian henkilökohtaisia saa olla vastaamatta :)
Olla juuri niitä omia virheitä mitä tuolla yhdessä ketjussa jo vähän sivuutettiinkin. Muutema on jäänyt kaivertamaan * mitä jos olisinkin tehnyt toisin * ? Niin kuin kommentoinkin, omat virheet on vaan kärsittävä ja opikisi niistä on jo otettu :)
- lempi
hossi kirjoitti:
Olla juuri niitä omia virheitä mitä tuolla yhdessä ketjussa jo vähän sivuutettiinkin. Muutema on jäänyt kaivertamaan * mitä jos olisinkin tehnyt toisin * ? Niin kuin kommentoinkin, omat virheet on vaan kärsittävä ja opikisi niistä on jo otettu :)
onneksi elämässä on myös sellainen mahdollisuus, että ihmiset tosiaan voivat kehittyä, ja josko jokin asia vaivaa siihen voi palata myöhemminkin usein. Varmasti aika moni empaattinen ihminen ajattelee usein, että olisinpa voinut toimia tilanteessa toisin ja ymmärtää saman myös toisista ihmisistä :)
- NoJust
Yleisellä tasolla poistaisin ihmiset maapallolta.
Omassa elämässä... mjaa... enpäs nyt välttämäti alkaisi muutella mitään... paitsi että pikkuveljeä olisi voinut vähän kauemmin pitää. - tiituska80
En kyllä oikeastaan haluaisi muuttaa mitään, olen tyytyväinen ja onnellinen elämääni!
Yleisellä tasolla ehkä voisin toivoa toisten huomioimista ja empaattisuutta enemmän. - lempi
ovat tähän mennessä kutakuinkin sitä mieltä, että maailmassa ei ole epäkohtia, joihin haluaisivat vaikuttaa??
- minä ihan ite
Omassa elämässäni muuttaisin yhteen sen paremman puoliskoni kanssa (kumpikin kovasti etsii toisiaan,.... tiedän sen,.... ja ehkä uskonkin siihen,... vaikka en uskovainen olekaan,..:),... niin ja miksi: No siksi, kun se nyt vaan tuntuisi tärkeimmältä asialta tämän hetken elämässäni. Sanotaanko vielä näin, jotta asiat olisivat siinä määrin mallillaan, että nyt olisi aikaa loppuelämän kestoiselle rakkaudelle,...:)
Yleisellä tasolla muuttaisin ihmisiä niin, että kaikki kunnioittaisivat muita, niin kuin haluaisivat itseäänkin kunnioitettavan (toi tais olla lainaus jostain, mutta pitää nin pahuksen hyvin paikkaansa). Tämä siksi, että tällöin myös parisuhteet voisivat paremmin eikä eroja olisi niiiiiiiin paljon kuin nyt näyttää olevan.- lempi
ajatuksia :)
että mä vaihtasin tän naisettoman olotilan naiselliseen olotilaan.
Syitä tuohon ei kai tarvitse luetella. Tai no pussailun takia ainakin :)
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1224750Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa43374Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1263180Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss262617Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu702322Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181779Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo91384Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1171245Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut91233Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41098