kännykän

kännykän selaus ja viestien lukeminen, jopa silloin kun epäilet uskottomuutta on VÄÄRIN. Kenelläkään ei ole oikeutta lukea toisten viestejä, myöskään lain mukaan.
11520
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

meil on 3 kännyä ja se joka on puhelinta lähinnä vastaa, kun soi tai lukee viestit.. niin mieheni mun niinku mä sen kännykän ja koti känny samaten.
Eikä siin oo meil ongelmaa ku se on molemmille ok.. tai sit ollaan sovitusti toistemme kyttääjiä.. mut hitto ku ei koskaa mitää salaista ilmene.. taidetaa sit olla aika outoja, eiks kellää muulla näin..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


selaus kirjoitti:

kännykän selaus ja viestien lukeminen, jopa silloin kun epäilet uskottomuutta on VÄÄRIN. Kenelläkään ei ole oikeutta lukea toisten viestejä, myöskään lain mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu